اخبار دعوت: حزب التحریر راه‌پیمایی را در حمایت از مردم غزه در سرزمین تونس برگزار کرد
03/30/2024 |

Print


حزب التحریر-ولایه تونس راه‌پیمایی را تحت عنوان "رمضان ماه جهاد و  فتح است، پس ای ارتش مسلمانان، برای نصرت‌دادن به مردم غزه اقدام کنید" پس از نماز جمعه از مسجد الفتح در پایتخت تا سرتاسر مسیر الثوره به تاریخ پنجم رمضان 1445 هجری قمری مطابق با 15 مارچ 2024 میلادی برگزار کرد.
در این راه‌پیمایی توده‌ای عظیمی از مردم حضور داشتند که با خود پرچم‌‌ها و کتاب‌ها را حمل می‌کردند. پرچم‌ها دارای شعارها بود که در اولین آن عنوان راه‌پیمایی نوشته بود. در پرچم دومی/ اصلی "160 روز جنگ بر علیه فلسطین. ای ارتش مسلمانان، زمان آن فرا رسیده است که شکوه و عظمت غزوه حطین را برای حمایت از غزه و آزادسازی فلسطین بازگردانید" نوشته بود. در پرچم سومی "إنّه قد أتاكم شهر رمضان...فأروا الله من أنفسكم خيرًا"، "رسول الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم می فرماید: ماه رمضان برای شما برکت آورده است... پس باید از خود نیکی‌ها بجا آورید." نوشته بود و بالآخره در پرچم چهارمی آمار شهدا و زخمی‌ها ذکر شده بود.
این راهپیمایی همچنان شامل شعارهایی بود که توسط مردم سر داده شد، از جمله "ای عالمان مسلمان، فتواهای شما مملو از خون مسلمانان است"،  "در ماه رمضان، در ماه رمضان، از غزه حمایت کن ای مهربان‌ترین"، "ای ارتش مسلمانان کجاست شجاعت‌تان و کجاست دیانت‌تان"، "ای سربازان عثمانی، غزه و فلسطین شما را صدا می‌زند"، "مردم غزه با حمایت ارتش مسلمانان پیروزند"، "بیایید، بیایید به سوی جهاد، ای ارتش مسلمانان"، "بگو الله، بگو الله، غزه را رها نخواهیم کرد."
راه‌پیمایی با دو سخن‌رانی خاتمه یافت که اولین سخن‌رانی آن یک تن از اعضای حزب التحریر بود که در آن از فتوحات و پیروزی‌های مسلمانان در ماه رمضان و ضرورت حرکت ارتش‌ها در این ماه مبارک برای حمایت از غزه و آزادسازی سرزمین مبارک فلسطین صحبت کرد. سخن‌رانی دوم توسط خواهری از حزب التحریر ایراد شد که در آن از علمای مسلمان خواست تا در مورد آنچه در فلسطین بوقوع می‌پیوندد، به همان شکل حقایق آن را بیان کنند و ارتش را مسئول حمایت از برادران ما در غزه و حمایت از حزب التحریر برای تأسیس دولت خلافت راشده ثانی به منهج نبوت دانست.
بنابراین، حزب التحریر به‌طور خستگی‌ناپذیر به دعوت مسلمانان و علمای آن‌ها برای حمایت از غزه ادامه می‌دهد که از زمان پیدایش آن این دعوت ثابت و بدون تغییر است، و هر بار ارتش‌های مسلمانان را در مورد ضرورت حمایت از فلسطین مسئول می‌داند.
برای معلومات بیشتر و تعقیب اخبار مربوط به جهان اسلام  و فعالیت‌های حزب‌التحریرروی لینک ذیل کلیک کنید:

https://www.hizb-ut-tahrir.info/en/index.php/dawah/tunisia/25891.html
   ارسال نظر