پیام عالم بزرگوار عطاء بن خلیل ابوالرشته، امیر حزب‌التحریر برای بازدید کننده‌گان صفحات‌شان به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر سال 1445هـ.ق موافق با 2024م
04/10/2024 | برادرتان عطاء بن خلیل ابوالرشته

Print


(ترجمه)

الحمد لله والصلاة والسلام على رسول الله، وعلى آله وصحبه ومن والاه، وبعد!
خطاب به امت اسلامی، بهترین امتی‌که برای رهنمایی بشریت فرستاده شده: ﴿كُنْتُمْ خَیرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللهِ﴾ [آل عمران: 110] ترجمه: شما ( ای پیروان محمّد صلی الله علیه وسلم) بهترین امّتی هستید كه به سود انسان‌ها آفریده شده‌اید (مادامی‌كه) امر به معروف و نهی از منكر می‌نمائید و به الله ایمان دارید.
خطاب به حاملین پاک طینت و پرهیزگار "بدون این که کسی را بی مورد تعریف و تمجید کنیم"؛ همانانی‌که همواره سخن نیک بر زبان دارند و عملی صالح انجام می‌دهند و الله متعال کسانی را که چنین مواصفاتی دارند، چنین توصیف نموده: ﴿وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِمَّنْ دَعَا إِلَى اللهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِی مِنَ الْمُسْلِمِین﴾ [فصلت: 33] ترجمه: گفتار چه كسی بهتر از گفتار كسی است كه مردمان را به سوی الله می‌خواند و كارهای شایسته می‌كند و اعلام می‌دارد كه من از زمره مسلمانان (و منقادان اوامر یزدان) هستم‌؟‏
و خطاب به آن بزرگوارانی‌که صفحۀ انترنتی ما را صادقانه و برحق دنبال می‌نمایند و سعی می‌ورزند از خیری‌که در آن وجود دارد بهره‌مند گردند، الله متعال به آنان جزای خیر دهد!
تمام شما عزیزان را به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر مبارک‌باد و شادباش می‌گویم و از الله سبحانه وتعالی می‌طلبم طاعات و عبادات شما را مورد قبول درگاه خویش قرار دهد و شکی نیست که او تعالی صالحین را دوست می‌دارد.
برادران عزیز!
عید فطر سال جاری در حالی فرا می‌رسد که یهودیان مسخ شده، شنیع‌ترین فجایع را در حق انسان‌ها، نباتات و جامدات در غزه و سراسر فلسطین مرتکب می‌شوند و این فجایع را با بمب‌افگن‌ها، موشک‌ها و طیاره‌هایی انجام می‌دهد که امریکا برای آنان می‌فرستد. هرچند جای تعجب ندارد که رژیم یهود با کمک امریکا دست به چنین جنایاتی بزند؛ زیرا آنان دشمنان اسلام و مسلمانان استند. آن‌چه جای تعجب دارد اینست که هیچ یک از حکام سرزمین‌های مسلمانان، مخصوصاً آنانی‌که در جوار فلسطین موقعیت دارند، اردوی خود را برای نصرت و یاری دادن به غزه و مردم آن و اقصی و ما حول آن به حرکت نمی‌آورد تا رژیم یهود را از بیخ و بن برکند و به این ترتیب، فلسطین را به صورت کامل به مردم و اهل آن برگرداند...! آیا کسانی‌که خاک مبارک فلسطین را اشغال نموده و مردم آن را از خانه و کاشانه‌شان بیرون رانده مستحق این نیست که اردوهای مسلمانان به جنگ آن رفته و آن را از این سرزمین مبارک بیرون برانند؟

﴿وَاقْتُلُوهُمْ حَیثُ ثَقِفْتُمُوهُمْ وَأَخْرِجُوهُمْ مِنْ حَیثُ أَخْرَجُوكُمْ﴾[بقره: 191]
ترجمه: و (چون جنگ درگرفت) هرجا آنان را (كه آغازكنندگان جنگ بوده‌اند) دریافتید ایشان را بكشید و آنان را كه شما را از آنجا بیرون كرده‌اند بیرون سازید.

برادران گرامی! باید دانست که این جنگ دو واقعیت را آشکار نمود:
اول) ضعف و ذلت یهود؛ چنان‌که الله متعال از آن در کتابش یاد نموده:

﴿ضُرِبَتْ عَلَیهِمُ الذِّلَّةُ أَینَ مَا ثُقِفُوا إِلَّا بِحَبْلٍ مِنَ اللهِ وَحَبْلٍ مِنَ النَّاسِ﴾ [آل عمران: 112]
ترجمه: آنان هركجا یافته شوند(مُهر) خواری برای‌شان خورده است‌؛ مگر با پیمان الله و پیمان مردم.

آنان ریسمان شان با الله را پس از پایان یافتن سلسله پیامبران شان قطع نمودند و اینک تنها ریسمانی‌که آنان را با مردم "امریکا و پیروان آن" وصل می‌کند، باقی مانده و روشن است. قومی‌که چنین واقعیتی داشته باشد، هرگز اهلیت پیروزی در جنگ را ندارد، چنان‌چه بیشتر از شش ماه از تجاوز وحشیانه‌شان بر مردم غزه گذشته و تاکنون نتوانسته اند، اهدافی را که برای خود تعیین نموده بودند، به دست آورند؛ با وجودی‌که دارند با گروهی می‌جنگند که تعداد و امکانات‌شان به مراتب کمتر از تعداد و امکانات آنان را دارند.
دوم) خائن بودن حکام سرزمین‌های مسلمانان؛ چنان‌چه اردوهای شان را برای نصرت دادن به غزه و مردم آن به حرکت نیاوردند، انگار این قضیه هیچ ربطی به آنان ندارد! و یا آنان در این قضیه بی‌طرف اند؛ بلکه حتی به دشمن نزدیک‌تر اند و تحولات را با دقت دنبال می‌نمایند. بزرگ‌ترین کاری را که این حکام انجام می‌دهند، اینست که تعداد شهداء و مجروحین را بر می‌شمارند:

﴿صُمٌّ بُكْمٌ عُمْی فَهُمْ لَا یرْجِعُونَ﴾ [بقره: 171]
ترجمه: اينان كران، لالان و كورانند و از اين‌روست كه نمى‌انديشند.

اینک پس از دانستن این دو واقعیت، شایسته و لازم است تا مخلصین اردوهای مسلمانان برای ادای فریضۀ الله متعال که همانا جنگ با یهودیان اشغال‌گر سرزمین فلسطین است، فراخوان عام سردهند:

﴿وَلَا تَهِنُوا فِی ابْتِغَاءِ الْقَوْمِ إِنْ تَكُونُوا تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ یأْلَمُونَ كَمَا تَأْلَمُونَ وَتَرْجُونَ مِنَ اللهِ مَا لَا یرْجُونَ﴾ [نساء: 104]
ترجمه: در جستجوی قوم (كافری‌كه اعلان جنگ نموده و می‌كوشند از همه سو بر شما تاخت آورند) سستی مكنید (و پیوسته در كمین ایشان باشید و با آنان برزمید). اگر (از جنگ و جراحات) درد می‌كشید، آنان هم مثل شما درد می‌كشند و رنج می‌برند(ولی فرق شما و ایشان در این است كه) شما چیزی از الله می‌خواهید كه آنان نمی‌خواهند.

و به این ترتیب، رژیم‌شان را از بیخ و بن برکنند؛ زیرا این رژیم در نزد الله سبحانه وتعالی خوارتر و ذلیل‌تر از آنست که در جنگ پیروز گردد و این چنین خواهد بود که وعدۀ الله متعال محقق خواهد گردید:

﴿فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ الْآخِرَةِ لِیسُوءُوا وُجُوهَكُمْ وَلِیدْخُلُوا الْمَسْجِدَ كَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَلِیتَبِّرُوا مَا عَلَوْا تَتْبِیرًا﴾ [اسراء: 7]
ترجمه: و هنگامی‌كه وعده دوم فرا می‌رسد تا شما را بدحال سازند و داخل مسجد (الاقصی) گردند، همان گونه كه در دفعه اوّل بدان داخل شدند و بر هر كه و هرچه دست یابند بكشند و درهم كوبند.

ای لشکریان مسلمانان! پیش به سوی نصرت و یاری دادن برای برادران مظلوم تان در غزه و اگر نظام‌های جبری موجود در سرزمین‌های مسلمانان در برابر شما قرار گرفتند، آنان را از بیخ و بن برکنید و به جای آنان حاکمیت الله را برپا دارید که همانا خلافت بر منهج نبوت است! به این ترتیب، بشارت رسول الله صلی الله علیه وسلم را محقق نمائید که فرمود:

«ثُمَّ تَكُونُ مُلْكاً جَبْرِیةً فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللهُ أَنْ تَكُونَ، ثُمَّ یرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ یرْفَعَهَا، ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ، ثُمَّ سَكَتَ» (مسند الإمام أحمد)
ترجمه: سپس حکومت جبری فراخواهد رسید و تا زمانی‌که الله بخواهد ادامه خواهد یافت، سپس هرگاه که بخواهد آنا را از میان بر می‌دارد، سپس خلافت بر منهج نبوت خواهد بود سپس سکوت نمود.

آنگاه است که خلیفه و معاونانش با لشکر اسلام از عالی رتبه‌ترین تا پایین‌رتبه‌ترین شان، از یک پیروزی به پیروزی دیگر دست یافته و فریاد الله اکبر را سر خواهند داد و امت اسلامی نیز این فریاد را همراه با آنان سر خواهند داد و همه به لطف پروردگار خود توانا و با دین خود سرفراز خواهند بود! آنگاه است که دیگر هیچ دشمن و رژیمی جرئت نخواهد نمود، به هیچ یک از سرزمین‌های اسلام چشم طمع بدوزد:

﴿وَیوْمَئِذٍ یفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ (4) بِنَصْرِ اللهِ ینْصُرُ مَنْ یشَاءُ وَهُوَ الْعَزِیزُ الرَّحِیمُ﴾[روم: 4-5]
ترجمه: در آن روز مؤمنان شاد می‌شوند از  یاری الله. الله هركسی را كه بخواهد یاری می‌دهد و او بس چیره و بسیار مهربان است.

در پایان یک بار دیگر فرارسیدن عید سیعد فطر را برای شما تبریک و تهنیت گفته و از الله سبحانه وتعالی می‌طلبم روزه‌ای را که در این ماه مبارک گرفته و نمازهایی را که در آن اداء نموده ایم، مایۀ رضایت خود و رسول کریمش صلی الله علیه وسلم قرار دهد! هم‌چنان که از اوتعالی می‌طلبم تا این عید را سرآغاز خیر و برکت و عزت برای اسلام و مسلمانان قرار دهد:

﴿وَاللهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا یعْلَمُون﴾ [یوسف: 21]
ترجمه: الله بر كار خود چیره و مسلّط است، ولی بیشتر مردم نمی‌دانند.
و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته
برادرتان عطاء بن خلیل ابوالرشته
اول شوال 1445هـ.ق.
10 اپریل 2024م.
مترجم: عبدالله دانشجو
   ارسال نظر