Print


  دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
شماره صدور: 1445هـ/031 29رمضان 1445هـ.ق 8اپریل 2024م.

 

اعلامیۀ مطبوعاتی
 اعلان نتیجۀ بررسی رؤیت هلال شوال 1445هـ و تبریکی عید سعید فطر مبارک!

(ترجمه)
الله أکبر الله أکبر الله أکبر، لااله إلاالله الله أکبر، الله أکبر و لله الحمد!
بسم الله الرحمن الرحیم و الحمد لله رب العالمین و الصلاة و السلام علی أفضل المرسلین سیدنا محمد و علی آله و صحبه أجمعین!
امام بخاری رحمه الله در صحیح خود از محمد بن زیاد روایت نموده می‌گوید: شنیدم که ابوهریره رضی الله عنه می‌گفت: رسول الله یا ابوقاسم صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند:

«صُومُوا لِرُؤیَتِهِ وَ أفطِرُوا لِرُؤیَتِهِ فِإن غُبیَ عَلَیکُم فَعُدُّوا الثَلَاثِین»
ترجمه: هرگاه، هلال رمضان را دیدید، روزه بگیرید و هرگاه هلال شوال را دیدید افطار کنید و اگر آسمان، ابری بود (و هلال را ندیدید) سی روز را بشمارید (کامل نمایید).

پس از بررسی رؤیت هلال شوال در این شب مبارک، سه‌شنبه شب، رؤیت هلال به عنوان یک رؤیت شرعی ثابت نشد. بنابر این، فردا سه‌شنبه إن شاء الله پایان ماه مبارک رمضان است و پس‌فردا، یعنی چهارشنبه اول ماه شوال و اولین روز عید سعید فطر می‌باشد.
به همین مناسبت، حزب‌التحریر پیشاپیش به کافه امت مسلمه عید سعید فطر را تبریک گفته و از الله سبحانه وتعالی می‌خواهد تا عید سعید فطر سال بعدی را در حالی بیاورد که دولت اسلامی امت برپا شده، دینش را قدرت داده و رایۀ آن را برافراشته باشد. هم‌چنین، من از طرف خود، رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر، خدمت حزب‌التحریر و تمام برادران و خواهران دعوت‌گر در تمام بخش‌های آن و به عالم بزرگوار عطاء بن خلیل أبو الرشته حفظه الله به طور خاص تبریک و تهنیت عرض می‌دارم! از الله سبحانه وتعالی خواهانیم که شیخ ما را در مسیر این دعوت برای تحقق بشارت رسول الله با تأسیس خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت توفیق دهد!
عید سعید فطر امسال در حالی فرا می‌رسد که میان اراده‌های امت اسلامی و غرب کافر استعمارگر درگیری وجود دارد که نظیر و مانند آن در چندین دهه اتفاق نیافتده است. امت اسلامی با تمام قاطعیت به جهانیان  ثابت کرد که سرزمین مبارک فلسطین یک سرزمین اسلامی بوده و هرگز از آن دست نخواهد کشید؛ هرچند غرب کافر استعمارگر تلاش ورزد تا به آن حمله کند. امروز غرب می‌ترسد که مبادا حادثۀ 7 اکتوبر سال 2023م تکرار شود و وجود رژیم یهود را با ضعف آشکار شدۀ آن تهدید کند. نابودی این رژیم در صورت گشایش جبهۀ دومی با بسیج شدن ارتش‌های مسلمانان برای نصرت غزه و اهل آن و برای نصرت تمام فلسطین نزدیک است. به همین دلیل است که غرب در اقدامات بی‌شرمانۀ خود در حمایت از رژیم یهود با تمام خشونت رفتار کرده و با فشارآوردن بالای مسلمانان در غرب و در تگناقراردادن مسلمانان توسط حکام شان در سرزمین‌های اسلامی به طور همه‌جانبه از یهود حمایت می‌کند.
اما مجاهدین قهرمان غزه و مردمش، که از صبری به بزرگی کوه‌ها برخوردارند، بینی ارتش یهود را به خاک سرزمین مبارک آغشته ساختند، آنان به جهانیان ثابت ساختند که هرگاه اسلام بر دل‌های از مردم مسلط شود، آن مردم را در تاریخ اسلام و مسلمانان به جایگاهی والایی می‌رساند. از الله سبحانه وتعالی می‌طلبیم که اعمال این مجاهدین را قبول و در آخرت، مقام علیین را نصیب شان کند! الله سبحانه وتعالی فرموده است:‏

‏ ‏﴿قَالَ اللّهُ هَذَا يَوْمُ يَنفَعُ الصَّادِقِينَ صِدْقُهُمْ لَهُمْ جَنَّاتٌ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الأَنْهَارُ خَالِدِينَ فِيهَا أَبَداً رَّضِيَ اللّهُ عَنْهُمْ وَرَضُواْ عَنْهُ ذَلِكَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ* ‏ لِلّهِ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ وَمَا فِيهِنَّ وَهُوَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ﴾ ‏[مائده: 119- 120]
ترجمه: ‏(در روز قيامت) الله می‌گويد: امروز روزی است كه تنها درستی كردار و درستی گفتار راستگويان (در دنيا، هم اينك در عقبی) بديشان سود می‌رساند. برای آنان باغ‌هائی (از بهشت) است كه در زير درختان آن جويبارها روان است. ايشان در آنجا جاودانه می‌مانند. الله (سبحانه وتعالی به سبب اعمال گذشته ايشان) از آنان خوشنود و ايشان هم (به سبب اجر و پاداش فراوان و بی‌پايانی كه دريافت داشته‌اند) از الله خوشنودند. اينست پيروزی بزرگ (و نعمت سترگ). ‏حكومت آسمان‌ها و زمين و آنچه در آن‌هاست، از آن الله است و او بر هر چيزی توانا است.‏

در جریان این درگیری‌ها، سایر امت اسلامی زندانی به نام "مرزهای سایکس‌پیکو" را چنان احساس کردند که سابقه نداشت؛ چون امت اسلامی یک امت واحد بوده که خون‌ها و احساسات‌شان یکی است. بنابر این، فریادهای زنان آزاده، گریه اطفال و نصرت‌خواهی سالمندان، جوانمردی شان را شعله‌ور ساخت؛ اما امت اسلامی مردمِ زندانی در پشت زندانی به نام "مرزهای سایکس‌پیکو" هم‌چنان حبس هستند.
زندان "سایکس‌پیکو" دقیقاً به همین هدف طراحی شده و می‌خواهد مسلمانان متلاشی‌شده باقی بمانند و نتوانند یکدیگر را نصرت دهند. امروزِ فلسطین، دیروزِ سوریه و قبل از آن کشمیر، عراق، افغانستان و قبل‌تر از آن فلسطین... هر بار بخشی از امت اسلامی مورد حمله و کشتار قرار می‌گیرد و سایر امت ملیاردی آن را مشاهده کرده و نمی‌توانند حرکت کنند و یکدیگر را نصرت دهند و دلیل آن، فقط همین "مرزهای سایکس‌پیکو" می‌باشد!
ای سربازان ارتش‌های مسلمانان!
 خیانت حکام و وفاداری کورکورانۀ آن‌ها را به غرب کافر استعمارگر دیده اید! آن‌ها چگونه شما را به هماهنگی امنیتی با دشمنان امت اسلامی مجبور می‌کنند! چگونه شما را دستور به بسیج شدن نمی‌دهند، جز برای نابودی سرزمین‌های خودتان و نابودی اهل تان که در آن‌ها به سر می‌برند!؟ بنابر این، بر شما لازم است تا از وفاداری به این حکام فرومایه و خیانت‌پیشه دست بکشید و همین حالا برای نصرت سرزمین مبارک فلسطین بسیج شوید و اگر این حکام خیانت‌کار مانع‌تان شدند، آن‌ها را از سر راه‌تان بردارید! بدانید که امت اسلامی با شما بوده و شما را با جان و مال حمایت خواهند کرد. هم‌چنین، حزب‌التحریر دست خود را به سوی‌تان دراز کرده و برای بازگشت خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت به اذن الله سبحانه وتعالی تمام تجهیزات را آماده کرده است و این تنها با حمایت اهل نصرت تحقق خواهد یافت؛ چنان‌که رسول الله صلی الله علیه وسلم را انصار رضی الله عنهم در هنگام بیعت برای اقامۀ حاکمیت اسلام در میان‌شان حمایت کرده و نصرت دادند. الله سبحانه وتعالی فرموده است:

‏‏﴿وَالَّذِينَ آمَنُواْ وَهَاجَرُواْ وَجَاهَدُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ آوَواْ وَّنَصَرُواْ أُولَئِكَ هُمُ الْمُؤْمِنُونَ حَقّاً لَّهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ﴾ ‏[انفال: 74]
‏ترجمه: ‏بی‌گمان كسانی‌كه ايمان آورده‌اند و مهاجرت كرده‌اند و در راه الله جهاد نموده‌اند و هم‌چنين كسانی‌كه پناه داده‌اند و ياری كرده‌اند(هردو گروه) آنان حقيقه مؤمن و با ايمانند (و شايسته واژه مهاجر و انصارند و تار و پود جاودانه پرچم اسلامند و) برای آنان آمرزش (گناهان از سوی الله منان) و روزی شايسته (در بهشت جاويدان) است.‏

الله أکبر، الله أکبر، الله أکبر لااله إلاالله، الله أکبر، الله أکبر و لله الحمد!
عیدتان مبارک!
السلام علیکم ورحمت الله وبرکاته!
سه‌شنبه شب، پایان ماه مبارک رمضان سال 1445هـ.ق. مصادف به نهم اپریل سال 2024م.
انجینیر صلاح الدین عضاضة
رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر
مترجم: محمد مزمل
   ارسال نظر