Print


حزب التحریر
مطبوعاتی دفتر
ولایه افغانستان
 
شماره: ح.ت.افغ ۰۸/۱۴۴۴ شنبه ۳۰ شوال، ۱۴۴۴هـ ۲۰/۰۵/۲۰۲۳م

اعلامیه مطبوعاتی
امریکا به اشغال فضای افغانستان اصرار دارد، ما به تاسیس خلافت!

جنرال مایکل کوریلا قوماندان قوای مرکزی امریکا «سنتکام» طی گزارشی پیرامون عملیات تحقیقاتی از اول ماه جنوری تا ۳۰ ماه مارچ به کانگرس امریکا، گفته است که طالبان اراده‌ی قوی برای مبارزه با شاخه ولایت‌ خراسان گروه داعش دارند. به گفته‌ی این جنرال امریکایی، طالبان در آینده این توانایی را ندارند تا مانع حملات تروریستی این گروه شوند. به همین خاطر امریکا نظارت بر فضای افغانستان را بیشتر می‌کند. آن‌ها برای افزایش نظارت، وسایل جاسوسی هوایی را آزمایش می‌کنند که می‌تواند برای مدت طولانی در فضا بمانند.
پس از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان این چندمین بار است که امریکا از کنترول فضا و‌ حریم افغانستان حرف می‌زند. زمانی که امریکا در جغرافیا و زمین افغانستان با شکستِ نظامی مواجه شد، اما این‌بار می‌کوشد که از راه‌های دیگر نفوذ خود را در افغانستان اعاده نماید.
با سقوط نظام جمهوریت تقریباً تمام حلقات استخباراتی امریکا در افغانستان ازهم پاشید؛ از نظام جمهوریت گرفته تا سفارت امریکا، نهادهای امنیتی، سازمان‌های غیردولتی و... همه در کنار جواسیس رسمی CIA امور استخباراتی را برای امریکا به‌پیش می‌بردند. اما شکست نظامی امریکا این حلقات را ازهم پاشید و این قدرت بزرگ را نگران ساخت. بناً کنترول بر فضای افغانستان به معنی ادامه‌ای تجسس، هدف‌گیری کسانی است که برای امریکا مطلوب نیستند. همچنان فشار بر امارت اسلامی است، تا از یک سو به تفاهم استخباراتی با امریکا آماده شوند که خلای استخباراتی آن را در زمین رفع سازد، و از سوی دیگر بزرگان امارت را همیشه اخطار دهند که با تطبیق اسلام و عدم پیروی از منافع امریکا و ارزش‌های سکولار، آن‌ها را مورد هدف قرار خواهند داد.
امریکا به سیاست اشغال‌گرایانه‌ای خود ادامه می‌دهد؛ هرجایی که فضای خالی را دریابد در آن نفوذ نموده و حریم‌ها را می‌شکند، باوجود این‌که خود را مدافع برخی از اصولی می‌داند که گویی بشردوستانه است. در این امر کشورهای منطقه نیز به خیانت‌های خود ادامه می‌دهند، و دهلیزهای هوایی خود را برای طیاره‌های جاسوسی امریکا باز می‌‌گذارند تا امریکا اهداف نظامی و استخباراتی خود را در منطقه تعقیب و سرانجام از بین ببرد. شهادت ایمن الظواهری یکی از همین مثال‌ها است. امریکا این اهداف خود را تحت عنوان «مبارزه علیه تروریزم» ادامه می‌دهد، درحالی که تحت همین عنوان ۲۰ سال در سرزمین‌های اسلامی علیه اسلام و مسلمانان جنگید.
بناً تغییر اساسی در افغانستان وابسته به تغییر اساسی در منطقه است. اگر آسیای میانه و پاکستان در محور افغانستان با هم جمع نشود، و اگر مرزهای کاذب و استعماری شکسته نشود، بدانیم که خیانت حکام کشورهای منطقه علیه افغانستان و بقیه مسلمانان متوقف نخواهد شد. همچنان همکاری این حکام خائن با امریکا ادامه خواهد داشت. این در حالیست که این تغییر باید بر مبنای اسلام صورت گیرد، نه اهدافِ وحشیانه و ظالمانه‌ای غرب. اگر این جغرافیا مبتنی بر اسلام و مفهوم «امت واحد» جمع گردد و دولت خلافت به عنوان چتر عظیم سیاسی در این سرزمین اساس‌گذاری شود، خائنین یکی پی دیگر حذف خواهند شد و در پهلوی این‌که نصرت الله متعال فراهم می‌شود، مفکرین و امکانات این امت نیز به این جغرافیا سرازیر شده و زمین و هوا را از اشغال پاک‌سازی خواهند کرد. فراتر از این امتِ بزرگ حتی دشمنان اسلام و مسلمانان را در جغرافیای خود شان با تهدید و ارعاب مواجه خواهند کرد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه افغانستان
   ارسال نظر