Pashto Farsi


  دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
شمارۀ صدور: AH1441 / 031 10 ذی‌الحجه 1441هـ.ق جمعه 31 ژوئیه / جولای 2020م

اعلامیه مطبوعاتی
حزب‌التحریر فرارسیدن عید سعید اضحی را برای کافه امت اسلامی مبارک باد می‌گوید!
(ترجمه)

اللهُ أكبرُ، اللهُ أكبرُ، اللهُ أكبر، الله اکبر، لا إله إلا الله... اللهُ أكبرُ، اللهُ أكبر، وللهِ الحمد!
بنام الله رحمن و رحیم... ثنا و ستایش پروردگاری را سزاست که پروردگار عالمیان است و حساب اعمال بندگان‌اش به دستان بلاکیف اوست؛ پروردگاری‌که پایه‌های قدرت‌اش همیشه استوار و به هیچ چیز نیازمند نیست و بلکه همه چیز بر محور او استوار است؛ پروردگاری صاحب همه حاکمیت‌ها و پروردگار شکوه و جلال.
درود و سلام برای الگو و رهنمای ما رسول الله صلی الله علیه وآله و سلم؛ عزیزترین کسی‌که کعبه را از شر و پلیدی مشرکین پاک نموده و برای طواف مؤمنان آماده ساخت. بیهقی در سنن‌الکبرا از سعید ابن جبیر و او از ابن عباس رضی الله عنه روایت می‌کند که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«مَا الْعَمَلُ فِي أَيَّامٍ أَفْضَلُ مِنْهُ فِي عَشْرِ ذِي الْحِجَّةِ. قَالُوا: يَا رَسُولَ اللهِ، وَلَا الْجِهَادُ فِي سَبِيلِ اللهِ؟ قَالَ: وَلَا الْجِهَادُ فِي سَبِيلِ اللهِ إِلَّا رَجُلٌ خَرَجَ بِنَفْسِهِ وَمَالِهِ فِي سَبِيلِ اللهِ ثُمَّ لَا يَرْجِعُ مِنْ ذَلِكَ بِشَيْءٍ»
ترجمه: هیچ عمل نیکی در سایر روزها برتر از این ده روز اول ذی‌الحجه نیست. اصحاب گفتند: یا رسول الله (صلی الله علیه وسلم)، حتی جهاد در راه الله (سبحانه وتعالی)؟ رسول الله (صلی الله علیه وسلم) فرمودند: حتی جهاد در راه الله (سبحانه وتعالی)، به استثنای کسی‌که جان و مال‌اش را در راه جهاد (به‌خاطر الله سبحانه و تعالی) به خطر می‌اندازد و با هیچ‌یک از آن‌ها بر نمی‌گردد.

بناءً خوشی و مسرت عید اضحی را برای مؤمنانی‌که در این ده روز ذی‌الحجه اعمال نیک انجام داده‌اند، تبریک می‌گوییم!
شادی و سرور روز حج اکبر را برای زائرینی‌که این مکلفیت بزرگ را به پایان می‌رسانند، تبریک می‌گوییم!
روز قربانی را برای مسلمانانی‌که قربانی‌های‌شان را به پیروی از جدشان ابراهیم علیه السلام تقدیم الله سبحانه وتعالی می‌کنند، تبریک می‌گوییم!
روزهای تکبیر را برای مؤمنانی‌که ندای "الله اکبر" سر می‌دهند، تبریک می‌گوییم!
هم‌چنین خوشحال‌ام که تبریکات خود و تبریکات رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر و تمام کارکنان‌اش را در این عید مبارک به امیر حزب‌التحریر، عالم بزرگ عطاء بن خلیل ابوالرشته و کافۀ مسلمین می‌رسانم!
عید امسال درحالی فرا رسیده‌است که اوضاع در سراسر جهان مدام بدتر می‌شود. ایدیولوژی کپیتالیزم حاکم بر جهان نتوانسته است ایدیولوژی معتبر و قابل قبول بشر باشد؛ اگرچه زندگی را از جنبه‌های شهری و پیشرفت مادی آمیخته با ایدیولوژی سیکولری‌که حق قانون‌گذاری الله سبحانه وتعالی را برای بنده‌گان‌اش رد می‌کند، پُر کرده‌است. امروزه نتیجۀ آن جهانی است که با اختراعات و اکتشافات گستردۀ یک عده اشخاص مظطرب خالی شده‌است. افرادی را می‌یابید که قلب‌های‌شان به زندگی آخرت ناامید است! کسانی را می‌بینید که از فقر رنج می‌برند و برای کسب لقمۀ نان روزانۀ خود سخت تلاش می‌کنند؛ کسانی‌که در جنگ‌های باطل و بیهوده کشته شدند؛ آنانی‌که از منابع زیر دست‌شان محروم اند؛ کسانی‌که حاکمیت و خیانت می‌کنند! سپس مورد افتخار قرار می‌گیرند! کسانی‌که هویت جنسی‌شان را از دست داده‌اند و دیگر نمی‌دانند که آیا مرد یا زن ویا حتی بشر اند؛ کسانی‌که ثروت مردم را غارت و آنان را فقیر کرده‌اند؛ ولی هنوز ناراضی اند و کسانی‌که با از دست دادن دایرۀ اخلاقی‌شان هزاران انسان را قتل عام می‌کنند!
با این وجود، غرب از ما می‌خواهد که بی‌هیچ تردیدی باور کنیم این همان بهایی است که باید در عوض تکنالوژی و طبابت بپردازیم.
ای مسلمانان! اکثریت شما از زنده‌گی در سرزمین خودتان احساس خوشحال نیستید و آن عده از شما که امنیت دارید، نیز از خبرهای ناراحت‌کنندۀ مسلمانان نگران خواهید شد. کسی‌که مجبور به مهاجرت و فرار از ظلم و فساد می‌شود، به‌خاطر اشتیاق‌اش برای بازگشت به خانه، راضی به‌نظر نمی‌رسد. درواقع، وضع شما نیز به مانند اصحاب است؛ عده‌ای‌که در امن قبیلۀشان قرار داشتند مورد آزار و اذیت قریش قرار می‌گرفتند و عده‌ای‌که به ابیسینیا مهاجرت کردند هم مدت طولانی را در آن‌جا نماندند! تعدادی از آنان مورد حملۀ قبیلۀشان قرار گرفتند و اذیت و شکنجه شدند. این وضعیت اصحاب ادامه داشت تا آن‌که الله سبحانه وتعالی آنان را با تأسیس دولت اسلامی در یثرب یا مدینه منوره یاری رساند و رسول الله صلی الله علیه وسلم این شهر را با نور اسلام و دولت اسلامی منور کرد.
همین‌طور، زنده‌گی شما نیز بدون سپر خواهد ماند و ملت‌های دیگر برای حفظ و دوام این حالت، همانند کفتارهایی‌که برای شکارشان می‌جنگند خواهند جنگید تا آن‌که دولتی از جنس عقیدۀتان بر شما حاکم شود؛ دولتی‌که از شما و منافع‌تان حفاظت کند و امور شما را مطابق با اسلام عیار کند. از ثوبان (غلام آزادشدۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم) روایت است که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«يُوشِكُ أَنْ تَدَاعَى عَلَيْكُمُ الأُمَمُ مِنْ كُلِّ أُفُقٍ كَمَا تَدَاعَى الأُكَلَةُ عَلَى قَصْعَتِهَا...»

[رواه احمد]
ترجمه: زمانی فراه خواهد رسید که مردم دنیا همه تقریبا یکجا می‌شوند و بالای مسلمانان طوری حمله می‌کنند که حیوانات وحشی و گرسنه بالای کاسه نان حمله ببرند؛...

 و این حمله رخ نخواهد داد؛ مگر توسط دولت اسلامی، یعنی خلافت راشده به‌طریقۀ نبوت. بناءً از شما دعوت می‌کنیم تا برای بازگرداندن خلافتی کار کنید که قدرت‌تان و رضایت پروردگارتان را به‌دنبال دارد و شما را از سختی زنده‌گی با کسی‌که از یاد الله سبحانه وتعالی غافل است، بیرون می‌کند.

﴿وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكًا وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى * قَالَ رَبِّ لِمَ حَشَرْتَنِي أَعْمَى وَقَدْ كُنْتُ بَصِيرًا * قَالَ كَذَلِكَ أَتَتْكَ آيَاتُنَا فَنَسِيتَهَا وَكَذَلِكَ الْيَوْمَ تُنْسَى﴾

[طه: ۱۲۶]
ترجمه: و هرکس از یاد من رویگردانی کند، زندگانی تنگی خواهد داشت و روز قیامت او را نابینا حشر می کنیم. می‌گوید: ای پروردگارم! چرا مرا نابینا برانگیختی؛ حال آن‌که من (در دنیا) بینا بودم؟  (الله) می‌گوید: همین است (که هست و بچش نتیجه‌ی نافرمانی را). آیات (کتاب‌های آسمانی، و دلائل هدایت جهانیِ) من به تو رسید و تو آن‌ها را نادیده گرفتی؛ همان گونه هم تو امروز نادیده گرفته می‌شوی (و بی‌نام و نشان در آتش رها می‌گردی).

ای بهترین امتی‌که برای بشر خارج شده‌اید!
این است ندای مقدس شما که ان‌شاءالله آسمان‌ها را فرا می‌گیرد؛ "پروردگاری جز الله سبحانه وتعالی نیست؛ همان‌که به وعده‌اش جامۀ عمل پوشانید، بنده‌اش را نصرت و پیروزی داد، به سربازان‌اش قوت بخشید و به‌تنهایی بر احزاب غالب شد!" در حقیقت، پیروزی از الله سبحانه وتعالی است و الله سبحانه وتعالی پیروزی را در این دنیا با کار و زحمت پیوند داده‌است و نصرت‌اش را از کسانی بازداشته‌است که چنین می‌گویند:

﴿...فَاذْهَبْ أَنتَ وَرَبُّكَ فَقَاتِلا إِنَّا هَاهُنَا قَاعِدُونَ﴾

[مائده: 24]
ترجمه: ...پس (دست از سر ما بردار و) تو و پروردگارت بروید و (با آن زورمندان قوی هیکل) بجنگید؛ ما در اینجا نشسته‌ایم (و منتظر پیروزی شما هستیم!).

بنابرین، مجازات‌شان این بود که:

﴿ فَإِنَّهَا مُحَرَّمَةٌ عَلَيْهِمْ أَرْبَعِينَ سَنَةً يَتِيهُونَ فِي الأَرْضِ فَلاَ تَأْسَ عَلَى الْقَوْمِ الْفَاسِقِينَ﴾

[مائده: 26]
ترجمه: (الله به موسی) گفت: این سرزمین تا چهل سال بر آنان ممنوع است (و بدان پای نخواهند گذاشت و) در سرزمین (خشک بیابان) سرگردان (بدین سو و آن سو) می‌گردند (و راه به جائی نمی‌برند) و بر قوم ستم‌پیشه و نافرمان غمگین مباش.

الله عزیز و قوی انسان‌های صادق و مؤمنی را که برای نصرت دین‌اش کار می‌کنند نصرت می‌دهد:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُم﴾

[محمد: 7]
ترجمه:  ای مؤمنان! اگر (دین) الله را یاری کنید، الله شما را یاری می‌کند (و بر دشمنان‌تان پیروز می‌گرداند) و گام‌های‌تان را استوار می‌دارد (و کار و بارتان را استقرار می‌بخشد).

پس تصمیم‌تان را در این عید تجدید کنید و همراه ما برای تأسیس خلافت راشدۀ ثانی به‌طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم هم‌گام شوید. ما شما را برای این امر دعوت می‌کنیم، باشد که الله سبحانه وتعالی نصرت و پیروزی‌اش را نصیب‌مان کند! یقیناً او سبحانه وتعالی دعاها را اجابت خواهد کرد.


اللهُ أكبرُ، اللهُ أكبرُ، اللهُ أكبر، لا إله إلا الله... اللهُ أكبرُ، اللهُ أكبر، وللهِ الحمد!
عید مبارک
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
انجنیر صلاح‌الدین عضاضة
رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر


   


   ارسال نظر