Pashto Farsi


  دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
شماره صدور: 1441 AH / 023M 29 رمضان 1441هـ.ق 22 می 2020م

اعلامیه مطبوعاتی
اعلان نتیجه رؤیت هلال ماه نو شوال سال 1441هـ.ق و تهنیت و مبارکی به مناسب عید سعید فطر!

 الله أكبر الله أكبر الله أكبر، لا إله إلا الله، الله أكبر الله أكبر ولله الحمد!

(ترجمه)

بسم الله الرحمن الرحيم! ثنا و ستایش پروردگاری را سزاست که رب عالمیان، نگه‌دارنده‌ی ستون‌های جهان و حکم‌ فرما بر تمام مخلوقات است؛ هم‌چنین ‏درود و سلام بر رسول الله، محمد نبی الإسلام بدر، هجره و مووسس دولت اسلامی و هشدارگر بر جابران و نبی بهترین نبرد‌ها(الملحمة)، سید خلق، سیدنا محمد وعلی آله وصحبه وسلم.
احمد از طریق محمد بن زیاد چنین روایت می‌نماید که وی از ابوهریره رضی الله عنه شنیده است که رسول الله صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم، یا ابوالقاسم صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم چنین فرمود:

«صُومُوا لِرُؤْيَتِهِ، وَأَفْطِرُوا لِرُؤْيَتِهِ، فَإِنْ غُبِيَ عَلَيْكُمْ فَعُدُّوا ثَلَاثِينَ»
ترجمه: با رؤیت ماه(نو رمضان) روزه بگیرید و با رؤیت ماه(نو شوال) افطار نمایید؛ اما اگر به دلیل موجودیت ابر رؤیت ماه ظاهر نشد؛ باید سی(30) روز کامل را روزه بگیرید.

پس از جست‌وجوی فراوان در مورد رؤیت مهتاب ماه شوال در این شب مبارک، این شب(شام) شنبه، بر اساس التزامات شریعت، رؤیت ماه جدید تثبیت نشد و بنابر این فردا، روز شنبه ادامه ماه رمضان بوده و پس‌فردا، یعنی روز یک‌شنبه، اولین روز ماه شوال و اولین روز "عید الفطر مبارک" خواهد بود.
به مناسب عید سعید فطر مبارک، حزب التحریر صمیمانه‌ترین تبریکات و تهنیات‌اش را به تمامی امت مسلمان عرض می‌نماید، یک تهنیت خالص و بی‌ریا، که از سوی دعوت‌گران صادق و قلب مملو با امیدی‌که از بشارت نبوی سرچشمه می‌گیرد، تقدیم تان باد و علی‌رغم تمامی شرایط و اوضاع جاری، خوشحالی‌مان را به منظور تجلیل از "عبادت عید" اظهار می‌نماییم.
هم‌چنین، من صمیمانه‌ترین تهنیات و تبریکات را به اسم خودم و من‌حیث رییس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر و همه‌ی برادران و خواهرانی‌که متحد و در دوایر مختلف(دفتر مطبوعاتی) فعالیت می‌نمایند، به مناسب این عید به حضور امیر حزب التحریر، دانشمند و فقیه برجسته، شیخ عطاء بن خلیل ابوالرشته، تقدیم می‌نمایم! از الله سبحانه وتعالی استدعاء می‌نمایم که به امیر حزب التحریر در خصوص پیشبرد رهبری این دعوت عظیم؛ هم‌چنین بر تحقق بشارت رسول الله صلی الله علیه وسلم توسط تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت و در مسیر توانمندسازی و بیداری امت اسلامی، توفیق و یاری نصیب بگرداند.
عید فرا رسید و ما هنوزهم جهان را در عمق همه‌گیری ویروس کرونا غرق‌کنان و ورشکسته‌تر می‌بینیم و ما هنوزهم جهانی را می‌بینیم که توسط بادار شوم و نامیمون امریکا رهبری می‌شود؛ آنان به دنیال پرتوی امید برای خارج شدن از این "عقده اقفال اقتصادی" اند که این امر نگرانی اصلی و کابوس مزمن و وحشت‌ناک آنان شده است. دانشمندان آن‌ها می‌گویند: «اگر شما بازار اقتصادی را باز کنید، شما بر اثر این بیماری کشته خواهید شد!» ‏سپس ثروت‌مندان‌شان پاسخ می‌دهند: «اگر شما تعطیل کنید، شما مطمئناً از خاطر گرسنگی به هلاکت می‌رسید!» فلهذا، در میان خوف از گرسنگی و خوف از این بیماری، کشورهای جهان از خاطر این وباء/همه‌گیر مجهول، سرگردان و شگفت‌زده خواهند شد. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً قَرْيَةً كَانَتْ آمِنَةً مُّطْمَئِنَّةً يَأْتِيهَا رِزْقُهَا رَغَداً مِّن كُلِّ مَكَانٍ فَكَفَرَتْ بِأَنْعُمِ اللَّهِ فَأَذَاقَهَا اللَّهُ لِبَاسَ الْجُوعِ وَالْخَوْفِ بِمَا كَانُواْ يَصْنَعُونَ﴾

[نحل: 112]
ترجمه: ‏‏الله(سبحانه‌وتعالی برای آنانی‌كه كفران نعمت می‌كنند، داستان) مردمان شهری را مثل می‌زند كه در امن و امان بسر می‌بردند و از هر طرف روزی‌شان به گونه فراوان به سوی‌شان سرازير می‌شد، اما آنان كفران نعمت الله (سبحانه‌وتعالی را) كردند، و الله(سبحانه‌و‌تعالی) به خاطر كاری‌که انجام دادند، گرسنگی و هراس را بديشان چشانيد (و نعمت‌ها را از ايشان سلب گردانيد و بلاها بدانان رسانيد).‏

ای مردم!
کشورهای جهان بحران ویروس کرونا را خالصاً از زاویه‌ی نظام سرمایه‌داری سیکولار مدیریت نموده اند. آنان همیشه به این فکر بودند که صاحب حاکمیت این جهان اند و آن‌چه در درون آن است، به اختیارشان است. آن‌ها در ابتدا این مسئله را دست کم گرفتند، ولی هنگامی‌که ویروس ضربه‌ شدیدی را به آنان وارد کرد، آن‌ها توسط یک تعداد راهبر و رویکردها با این معضل برخورد کردند که در نهایت باعث شد تا به گرفتن دم خود گرداگرد خودشان دوام‌دار بچرخند و نه دمی به‌دست شان بیاید و نه نتیجه‌ی دقیق. اگر آنان راجع به تمدن اسلامی "منهج نبوت" و آن‌چه از سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم در خصوص بیمارهای هم‌چو طاعون و نیز مراقبت‌های بهداشتی استخراج شده از سنت، اندکی هم علم می‌داشتند و مطالعه می‌نمودند، آن‌ها قطعاً درک می‌کردند که زاویه‌ی که برای مقابله به هم‌چو یک وبای همه‌گیر در نظر گرفته شود، باید از دید نفس انسانی؛ به اعتماد‌، صحت و سلامتی، پول و منافع‌‌ انسان‌ها توجه صورت گیرد و این امر نه تنها آمار مبتلایان مردم را کاهش می‌دهد؛ بلکه مستلزم سعی و تلاش نهایی برای ازبین بردن این بیماری همه‌گیر محسوب می‌شود. ‏منهج نبوت مستلزم و تقاضا بر آن‌ دارد که به مجرد شنیدن بیماری همه‌گیر، باید جداسازی یا قرنطینه‌ی جغرافیایی در داخل سرزمین صورت گیرد، بناءً سفر افراد سالم به مناطقی‌که آنجا وباء است و سفر افراد بیمار به مناطقی‌که در آن مرض سرایت نکرده، ممنوع می‌باشد. سپس مبتلایان از افراد سالم جدا می‌شوند و جدا می‌باشند. هم‌چنین زنده‌گی در مناطقی‌که هیچ صورت‌حال وبایی در آن وجود ندارد به روال عادی پیش می‌رود و در نهایت به تمامی بیماران خدمات درمانی صحی/بهداشتی و مراقبت‌های رایگان با هزینه دولت ارائه می‌شود. تلاش دولت تا زمانی ادامه می‌یابد تا وباء به صفر مورد برسد. بناءً دولت اسلامی هیچ نیازی نمی‌بیند که تمام سرزمین را باز یا کل آن را بسته نگه‌دارد، یا این‌که محدودسازی را وضع کند، یا قرنطینه نسبی و یا کاملاً قرنطینه را جبراً بر مردم تحمیل نماید. تمامی این اقدامات فوق الذکر اسلامی بحران و ضرر متصور وباء را به تأخیر می‌‌اندازد. بناءً اگر اقدامات صورت نگیرد، به محض این‌که افراد آلوده با افراد سالم اختلاط کنند، همه‌گیری دوباره گسترش خواهد یافت.
هرچند تعداد رسانه‌های غربی و غرب‌زده‌ها و کسانی‌که در سرزمین ما هستند، توجه کشورها را در خصوص اسلام نسبت به منهج نبوت که در فوق متذکر شدیم، پایین نموده اند و علی‌رغم این واقعیت تمدن اسلامی باستانی‌تر از تمدن غربی است، اما غرب اسلام را من‌حیث دشمن‌ قبول نموده است و گوش‌هایش را نسبت به خیر کثیر اسلام ناشنوا انداخته است و تصمیم گرفت تا با سرنوشت خود روبرو شود و رب خود را فراموش نماید! الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿فَلَمَّا نَسُواْ مَا ذُكِّرُواْ بِهِ فَتَحْنَا عَلَيْهِمْ أَبْوَابَ كُلِّ شَيْءٍ حَتَّى إِذَا فَرِحُواْ بِمَا أُوتُواْ أَخَذْنَاهُم بَغْتَةً فَإِذَا هُم مُّبْلِسُونَ﴾

[أنعام: 44]

ترجمه: ‏‏هنگامی‌که آنان فراموش كردند آنچه را كه بدان متذكر و متعظ شده بودند (و آزمون ناداری و بيماری كارگر نيفتاد، آزمون ديگری جهت بيداری ايشان به كار برديم و) درهای همه چيز (از نعمت‌ها) را به روي‌شان گشوديم تا آن گاه كه (كاملاً در فراخی نعمت غوطه‌ور شدند و) بدانچه بديشان داده شد، شاد و مسرور گشتند (و باده ثروت و قدرت ايشان را گرفت و سرمست و مغرور شدند و ناشكری كردند و) ما به ناگاه ايشان را بگرفتيم (و به عذاب خود مبتلا كرديم) و آنان مأيوس و متحير ماندند (و به سوی نجات راه نبردند).‏

ای مسلمانان!
ماهِ تراویح در حالی‌ خاتمه یافت که شما بخاطر ادای نماز در مساجد منع شده بودید! خانه‌های الله سبحانه وتعالی بر روی شما گشوده نبود، زیرا حکمرانان‌تان از غرب پیروی می‌کنند و آنان به عقیده و شریعت شما هیچ ارزشی قائل نیستند. آنان هیچ نیازی بر لزوم مکان عبادی نمی‌بینند، حال آن‌که نیاز مبرم به وجود و باز بودن بانک‌ها و بازارها هستند! به همین ترتیب، حکمرانان عروسکی و دست‌نشانده‌ طوری تغذیه شدند تا هر امری‌که مرتبط به اسلام می‌باشد را به چشم نظر پایین و فرومایه‌گی ببیند. بناءً مساجد را به زودترین فرصت بستند و هیچ تکفیری در مورد باز نگهداشتن‌شان در جریان گرفتن اقدامات وقایوی/پیشگیرانه نکردند، همان‌طوری‌که آن‌ها با مکان‌های دیگر بخاطر باز بودن‌شان و گرفتن اقدامات پیشگیرانه تفکر نمودند! ‏علمای حکومت سریع‌تر از آنان عمل کردند تا توسط فتواهای‌ مناسب‌شان؛ ولی باطل به هم‌چو رژیم‌ها یاور و هم‌دست شوند تا شما را سرکوب نمایند. هرچند بعضی علماء جرأت کردند تا باز بودن مساجد الله سبحانه وتعالی را تحریم نمایند و آن را ممنوع قرار دهند! الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّن مَّنَعَ مَسَاجِدَ اللَّهِ أَن يُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ...﴾

[بقره: 114]
ترجمه: ‏(از جمله دشمنی ايشان نسبت به يکديگر و نسبت به مسلمانان اين است كه بعضی از قبيله‌ها معابد قبيله‌های ديگر را خراب نمودند و مسلمانان را از ورود به مسجدالحرام باز داشتند) و چه كسی ستمگرتر(ظالم‌تر) از كسانی است كه نگذارند در مساجد و اماكن عبادت الله(سبحانه‌وتعالی)، نام الله(سبحانه‌وتعالی) برده شود...

ای بهترین امتی‌که برای بشریت آفریده شده اید!
هرگز در طول تاریخ امت، علمایش جرأت نکرده بودند تا رفتن به مساجد الله سبحانه وتعالی را تحریم و ممنوع قرار بدهند! آیا این کافی نیست که بگوییم این اولین رمضان در طول تاریخ امت از زمان بعثت رسول الله صلی الله علیه وسلم است که در آن زمان نیز امت اسلامی از ادای نماز در مساجد منع شده بودند؟! ‏آیا بخاطر آن‌چه اتفاق افتاده این کافی نیست تا سفره مان را از روی نظم جهانی متعفن و فاسد برداریم و آن را با نظام اسلام جایگزین نماییم، حال آن‌که شما امتی با بیش از دو ملیارد نفوس هستید؟!
یقیناً، به ذات الله قسم که کافی‌ و شایسته‌ی شماست که این کار را و بیشتر از این را انجام دهید! این امر بسنده و شایسته‌ی شماست تا به اسرع وقت دولت خلافت را احیاء نمایید و به سراغ اهل غرب بروید که آنان سرزمین‌های تان را تباه کرده و به آنان امانت رب(پروردگار) تان را پیشنهاد نمایید که آن دین اسلام و توانایی‌اش است تا این بشریت را حفظ نماید! الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَكَذَلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطاً لِّتَكُونُواْ شُهَدَاء عَلَى النَّاسِ...﴾

[بقره: 143]
ترجمه: ‏‏همان‌گونه (که قبله شما، یک قبله میانه است) شما را نیز، امت میانه‌ای قرار دادیم (در حد اعتدال، میان افراط و تفریط) تا بر مردم گواه باشید...

به تمامی مسلمانان در همه جا!
حزب التحریر از شما با کلام الله سبحانه وتعالی، با سیرت رسول الله صلی الله علیه وسلم و با فکر مستنیر و با آن‌چه شرایطی‌که دنیا فعلاً به آن رسیده، التماس می‌نماید، بیاید و برای اقامه خلافت فعالیت نمایید، بیاید و برای فرض عظیم اسلام عمل و دعوت نمایید، بشتابید و عمل کنید تا این‌که از جمله "بهتریی امتی‌که آفریده شده اید" دوباره محسوب شوید و با اصل تان برگردید...
الله أكبر الله أكبر الله أكبر لا إله إلا الله، الله أكبر الله أكبر ولله الحمد
عیدتان مبارک
والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته!
فلهذا، این شب شنبه، در واقع متمم و اتمام ماه رمضان برای سال 1441هـ‌.ق مصادف با 23 می 2020م است.

انجینر/مهندس صلاح الدین عضاضه
رییس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر


   


   ارسال نظر