Pashto Farsi


کرونا؛ نقاب‌ از چهره‌های سیاسیون غرب برداشت!
03/31/2020 | مسلم بغلانی

مرض کوید-۱۹ که در اثر انتشار ویروس کرونا به بدن انسان بمیان می‌آید، برای اولین‌بار به تاریخ ۴ جنوری ۲۰۲۰م، اهالی ووهان چین را مورد هدف قرار داد. این ویروس با سیر تصاعدی‌اش به بیش از ۲۰۰ کشور جهان سرایت نمود و بیشتر از نیم میلیون انسان به آن مصاب گردیده است. سرعت انتقال و میزان مرگ‌ومیر ناشی از این ویروس تمام ملت‌های دنیا را به لرزه آورده است. تا جائی‌که بسیاری از دولت‌ها مرزهای‌شان را بستند، شهرها را قرنطین نمودند و سفرهای هوایی-زمینی را متوقف ساختند؛ خلاصه این‌که میلیاردها انسان در خانه‌های شان زندانی شده اند. صرف‌نظر از این‌که این ویروس به چه مقیاسی توانست به چرخ نظام سرمایه‌داری ضربه بزند و چه عواقب خطرناکی را برای نظم فعلی جهان به ارمغان خواهد آورد، این ویروس نیت‌های مخفی و پنهان‌کاری‌های سردمداران نظام سرمایه‌داری در برابر مردم را بخوبی فاش ساخت.
دولت‌هایی که امروز در آتش کرونا می‌سوزند قبل از فراگیرشدن این ویروس تلاش نمودند که شهروندان خود را از آن مطلع نسازند تا کمپنی‌های تولیداتی و بازارهای تجارتی آنان متوقف نگردد. اما با گذشت هر روز کرونا فاجعه آفرید؛ طوری‌که روزانه جان صدها تن از انسان‌ها را می‌گیرد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که مقامات چینی، از واقعیت کشنده‌ای این بیماری قبل از ماه دسمبر ۲۰۱۹م، آگاهی داشتند، ولی مردم چین و جهان را از آن بی‌خبر گذاشتند، و تا آخر سال و پس از افزایش بی‌شمار مبتلایان به وجود این بیماری اعتراف نکردند. طوری‌که «شانگ وی وانگ» خبرنگار چینی-امریکائی بیان داشت که مسؤولین چینی بازار فروش غذاهای بحری در شهر ووهان را تا ماه جنوری تعطیل نکردند. اما زمانی‌که رسانه‌ها به آمار مبتلایان این ویروس دست یافتند، دولت ناگزیر به موجودیت این پدیده اعتراف کرد؛ که در آنوقت حرف از حرف گذشته بود.
تحقیقاتی که در مورد این ویروس صورت گرفته نشان می‌دهد که سالمندان نسبت به جوانان و اطفال بیشتر در معرض ابتلای این ویروس قرار دارند. بناءً به کشورهای غربی ولو اگر نگاه سطحی هم بیندازیم، در می‌یابیم که رهبران، سیاسیون، دانشمندان و سرمایه‌داران آنان اکثراً بزرگ‌سال بوده و حداوسط عمر آن‌ها از مرز ۶۰ سال می‌گذرد. بناءً یکی از دلایل ایجاد هیاهو و اجماع جهانی در امر مبارزه با ویروس کرونا بیشتر از بهر این می‌باشد که خود آنان بیشتر در معرض ابتلا به این مرض قرار دارند. اگر وضعیت جهان به همین منوال پیش برود، ان شاءالله در آینده‌‌ی بسیار نزدیک همه جهان شاهد شکست و سقوط نظام سرمایه‌داری در سطح جهان خواهند بود. در آن‌صورت نظام اسلام طبق وعدۀ پیامبر صلی‌الله علیه‌وسلم منحیث بدیل برای بشریت عرض اندام خواهد نمود.
بناءً مبارزه و جلوگیری غرب از این ویروس بیشتر از بهر حفظ نظم سرمایه‌داری می‌باشد، نه انسان‌ها‌. چنان‌چه براساس گزارش فایننشيل تایمز (Financial Times)،‌ دونالد ترمپ بتاریخ ۲۷ مارچ ۲۰۲۰م، لایحه‎ی بسته کمکی ۲.۲ تریلیون دالری را به هدف تقویت اقتصاد امریکا (نظام سرمایه‌داری) به امضاء رسانید. چون توقف شرکت‌های بزرگ و تجارت‌های جهانی در اثر شیوع ویروس کرونا چرخ نظام سرمایه‌داری را شدیداً متاثر ساخته است. طوری‌که همین نشریه گزارش می‌دهد که اکثر شهرهای امریکا در قرنطین به سر می‌برند و هفته گذشته بیش از ۳ میلیون امریکایی شکایت‌های خود را درج کردند که آنان در جریان رخصتی معاش و امتیازات خود را دریافت نکرده اند.
قسمی‌که دَن‌پتریک، معاون والی ایالت تگزاس امریکا چند روز قبل در مصاحبه‌ای با چینل خبری فاکس‌نیوز (Fox News) گفته است که، «سالمندان بهتر است بمیرند تا این‌که از خاطر آنها کوید-۱۹ اقتصاد امریکا را شکست دهد.» چنین اظهارات عمق فاجعه در جوامع غرب را به نمایش می‌گذارد که اصلاً برای سردمداران، رهبران، سیاسیون و سرمایه‎داران نظام فعلی زندگی انسان‌ها ارزش ندارد. زیرا برای آنان بجز چرخش موتور نظام سرمایه‌داری، رشد کمپنی‌های بزرگ و افزایش عواید نخبه‌گان چیزی دیگر اهمیت ندارد. و برای تحقق اهداف و پلان‌های پشت‌پرده خویش، مردم عام را منحیث ابزار سیاسی استعمال می‌کنند.
این در حالی‌ست که اسلام برعکس نظام سرمایه‌داری در چنین حالات اضطراری برخورد کاملاً متفاوت با انسان‌ها می‌کند. اسلام به هیچ وجه خطری که متوجه انسان‌ها باشد نه تنها این‌که آن را کتمان نمی‌کند بلکه از انسان‌ها در برابر همچو خطر و آفات محافظت می‌کند. زیرا اسلام با انسان‌ها تعامل انسانی می‌کند. اگر دولت اسلامی وجود می‌داشت این ویروس را پیش از آن‌که در سراسر دنیا فراگیر شود، آن را در خاستگاه اش خنثی می‌کرد. و این امر را با وضع ممنوعیت سفر به آن منطقه و ترک از آن منطقه تنظیم می‌کرد. چنان‌چه یکی از اولویت‌های دولت اسلامی حراست از خون مسلمانان و نجات حیات بشر می‌باشد. طوری‌که الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

«وَ مَنٌ أَحٌیَاهَا فَکَأنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا»
(سوره المائده: آیه ۳۲)
هرکسی انسانی را از مرگ نجات دهد گویا همه مردم را از مرگ نجات داده است.

 در آخر گفته می‌توانیم که ویروس کرونا با آمدنش ممکن چشم انسان‌های بی‌بصیرت را باز کرده باشد تا ماهیت و جوهر اصلی نظام سرمایه‌داری را شناخته باشند. زیرا این نظام بشری حتی در سخت‌‌ترین حالات اضطراری هم در پی کسب منافع و رشد چرخ اقتصادی می‌باشد. و نیت شوم سردمداران غربی در این مقطع حساس زمانی به تمام جهان فاش گردید که آنان نسبت به هر چیز دیگر به حفظ و بقای سیستم اقتصادی خود فکر می‌کنند. زیرا این اسلام است که به سعادت و خیر انسان در دنیا و آخرت فکر می‌کند.


   


   ارسال نظر