Pashto Farsi


دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
ولایه افغانستان
 
شماره: ح.ت.افغ ۰۹/۱۴۴۱ چهارشنبه ۱۶ رجب، ۱۴۴۱هـ ۱۱/۰۳/۲۰۲۰م

اعلامیه مطبوعاتی
جمهوریت، دموکراسی و انتخابات دموکراتیک در افغانستان ناکام شد،
تداوم آن تکرار تجربه‌ی ناکام است

 پس از نزدیک به شش ماه جنجال و کشمکش بر سَر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان، بالاخره دو کاندید پیشتاز اشرف‌غنی و عبدالله عبدالله در دو مراسم جداگانه منحیث رئیس جمهور سوگند یاد کردند. آن‌ها برنده شدن شان را "پیروزی جمهوریت و دموکراسی" عنوان نمودند.
درحالیکه ما همواره مردم مسلمان و مجاهد افغانستان را از پیامدهای شوم پروسه‌های دموکراتیک و امریکایی هشدار داده‌ایم. چنان‌چه در اعلامیه مطبوعاتی به تاریخ 28 سپتمبر 2019 تحت عنوان:" انتخاباتِ دموکراتیک؛ افغانستان را در بحران عمیق سیاسی فرو می‌برد!" واضحاً گفته بودیم که: «انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان به خاکسترهای قوغ آتش می‌ماند که در دلِ خود یک بحران عمیق سیاسی را پرورش می‌دهد، و زود است که مردم این بحران را با دل و جان احساس کنند. چنان‌که در انتخابات سال‌های 2009، 2014 و 2018 تجربه کردند.»
حالا بدون مدنظر گرفتن نصیحت خیر یک گروه مخلص و بیدارگر، برای نخستین بار در تاریخ افغانستان دو فرد منحیث رئیس جمهور مراسم تحلیف را بجا آوردند. این دو رهبر به قرآن‌کریم سوگند خوردند، اما به جای تطبیق، پاس‌داری از عزت و حرمت قرآن‌کریم، وفادار به امریکا بوده و برای تطبیق دموکراسی و قانون اساسی غیراسلامی تلاش می‌کنند. طوری‌که هر دو رهبر اولویت کاری شان را پروسه صلح امریکایی تعریف نمودند. از آن‌جایی‌که رهبری سیاسی واقعی در افغانستان وجود ندارد در نهایت همه چیز به نفع امریکا تمام می‌شود.
با بحران سیاسی بمیان آمده، دموکراسی، جمهوریت، انتخابات دموکراتیک و سایر ارزش‌های تحمیلی و بادآوردۀ غربی همانند ارزش‌های کمونیستی ناکام و مسخره شدند و عورت شان برای همه عریان گردید. این مفکوره‌ها به دلیل تضاد با عقاید مردم مسلمان افغانستان به هیچ وجه در جامعه ریشه و اساس پیدا نمی‌کنند؛ بلکه تنها با حیله‌گری و زور نظامی می‌توانند به صورت ناقص موقتاً بالای مردم تحمیل گردند و پیامد آن نیز چیزی جز تفرقه بیشتر سیاسی نیست.
در حقیقت این‌ سیاسیون فریب‌خورده با حمایت امریکا سرنوشت سیاسی مردم مسلمان و رنج‌دیدۀ افغانستان را به گروگان گرفته و خون، انرژی و احساسات آنان را در راه نامشروع به هدر می‌دهند.
مردم مسلمان افغانستان باید بدانند که شرّ و بدبختی در دنباله‌روی از تصامیم و آجنداهای سیاسی امریکا و سیاسیون حلقه بگوش آنان نهفته است و خیر و سلامتی دنیا و آخرت تنها در گرو حاکم ساختن نظام، افکار و ارزش‌های اسلامی از طریق نظام اسلام (خلافت راشده ثانی)  می‌باشد وبس.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان


   


   ارسال نظر