Pashto Farsi


دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
ولایه افغانستان
 
شماره: ح.ت.افغ ۰۸/۱۴۴۱ جمعه ۰۴ رجب، ۱۴۴۱هـ ۲۸/۰۲/۲۰۲۰م

اعلامیه مطبوعاتی
امریکا سیاسیون افغان را هم از الله سبحانه و تعالی به دور نموده و هم از مردم

در بیانیه‌ی وزارت خارجه امریکا در مورد جنجال‌های انتخابات افغانستان آمده که مراسم تحلیف رییس جمهور جدید به تعویق افتیده و تصریح نموده که به‌جای اختلاف سیاسی و انتخاباتی، روی صلح تمرکز کنید. همچنان وزیر خارجه امریکا با اشاره به پیشرفت‌ها در مذاکرات صلح میان امریکا و طالبان تأکید کرده که به هیچ گروهی اجازه داده نخواهد شد که این فرصت بزرگ را آسیب برساند.
موقف امریکا در مورد جنجال‌های انتخابات افغانستان عمق وابستگی و مزدوری رهبران دولت افغانستان را به نمایش می‌گذارد و به صراحت نشان می‌دهد که چگونه حیات و ممات دولت افغانستان وابسته به تصامیم امریکا می‎باشد. در یک هفته گذشته اشرف‌غنی منتظر پیام تائیدی و عبدالله عبدالله منتظر پیام رد نتایج انتخابات از سوی امریکا بودند. اما از آن‌جایی‌که در مقطع فعلی برای امریکا امضای موافقت‌نامه‌ی صلح با طالبان اولویت دارد، نتایج انتخابات را در هاله‌ی از ابهام قرار داده و به حاشیه برده است.
واقعیت این است که سرنوشت غلامان به یک بیانیه، تویت و دستور بادار شان وابسته می‌باشد. رهبران دولت افغانستان همانند عروسک‌های مفلوک غرب هستند که همانند دانه‌های شطرنج در بازی‌های سیاسی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بادار شان نیز کوچکترین شرف و عزتی به آن‌ها قایل نیست.
جا دارد که رهبران قومی و سیاسی افغانستان از همچو حوادثی که در نزده سال گذشته یکی پس از دیگری تکرار می‌شوند درس عبرت بگیرند و به جای پیروی کورکورانه از امریکا از رب العالمین اطاعت کنند که ذات با وقار و با عزت است و بنده‌اش را در نیمه راه رها نمی‌کند. اما پیروی از امریکا تعدادی از رهبران قومی و سیاسی افغان را چنان به دامان اربابان غربی سقوط داده که هم از الله سبحانه و تعالی به دور شده‌اند و هم از مردم خویش و مانند درخت بی‌ریشه به هر باد می‌وزند. در حالی‌که تاریخ ثابت نموده است که قدرت‌های غربی نوکران خویش را پس از استفاده نمودن دور انداخته و به عمر سیاسی شان نقطه‌ی پایان گذاشته است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان


   


   ارسال نظر