Pashto Farsi


حزب التحریر-ولایه ترکیه اعتراضاتی را علیه معامله قرنِ ترامپ برگزار نمود!
02/08/2020 | نیما احمدی

به روز جمعه 6 جمادی الاول 1441هـ.ق برابر با 31 جنوری 2020م حزب التحریر-ولایه ترکیه، در بیشتر از هشت شهر بزرگِ آن کشور با شعار «قدس از ماست و برای ما باقی خواهد ماند» اعتراضات گسترده‌ای را برگزار کرد. این اعتراضات در پیوند به اعلان «معامله‌ی قرن» که چندی قبل از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا اعلان شد برگزار گردید، که در آن تعداد زیادی از شباب حزب التحریر اشتراک نمودند.
ترامپِ جنایتکار دو سال پیش از طرح خود پیرامون صلح خاورمیانه، یعنی صلح میان دولت یهود و فلسطینیان، سخن گفته بود. برمبنای این طرح در واقع فلسطین به ویژه بیت‌المقدس، رسماً به دولت یهود واگذار می‌شود تا دولت یهود بتواند با دستِ باز مسلمانان را از یک سو در سرزمین شان سرکوب نماید و از سوی دیگر آن‌ها را از سرزمین اصلی‌شان بیرون بکشد. در این میان اما آنچه که بسیار دردآور و ناامید کننده است، خاموشی حُکام سرزمین‌های اسلامی می‌باشد که گویی بر سرنوشت مسلمانان به معامله نشسته‌اند، غیر از این کاری ندارند.
بدون شک هیچ امیدی از چنین حکام مزدور و دست‌نشانده نمی‌رود، حکامی‌ که همواره تلاش‌های شان در جهت برآورده ساختن منافع امریکا است، نه چیزی بیشتر از این. از این‌رو آن‌ها هیچ دردِ را دوا نکرده و نمی‌توانند دوا کنند، بل آن‌ها ابزاری شده‌اند در دست استعمارگرانِ غرب. بناً تنها حکام واقعی و رهبرانِ راستین مسلمانان می‌توانند درد و رنج امت را دوا کرده و دستِ اشغالگران را از سرزمین‌های اسلامی کوتاه سازند. چنین رهبران در دولت خلافت بر منهج نبوت خواهند درخشید که آمدن‌اش توسط پیامبر اسلام صلی الله علیه وسلم بشارت داده شده است.


   


   ارسال نظر