Pashto Farsi


دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
ولایه افغانستان
 
شماره: ح.ت.افغ ۰۵/۱۴۴۱ جمعه ۱۶ ربیع الثانی، ۱۴۴۱هـ ۱۳-۱۲-۲۰۱۹م

اعلامیه مطبوعاتی
امریکا شکست‌اش را در افغانستان در پس دروغ‌های بزرگ پنهان نموده است

واشنگتن پُست ادعا نموده که به اسناد محرمانه‌ی ۲۰۰۰ صفحه‌ای دست یافته است که واقعیت ۱۸ سال جنگ افغانستان را برملا می‌سازد. موضوع محوری اسناد افشا شده اینست که رؤسای جمهور امریکا، وزرا، دیپلمات‌ها و جنرال‌های امریکایی حقایق جنگ افغانستان را پنهان نموده و به مردم امریکا دروغ گفته‌اند، تا جنگ ناکام خویش را مؤفق جلوه دهند.
هرچند اسناد افشا شده بخشی از رقابت داخلی نهادهای امریکایی در قضیه افغانستان را به نمایش می‌گذارد که هدف آن فشار بالای نظامیان امریکایی برای کمک در پروسه‌ی صلح میان امریکا و طالبان است. اما این گزارش یک مورد بسیار مهم را در مورد سیاست امریکا برملا می‌سازد و آن این‌که دروغ، فریب و پنهان نمودن حقایق جزء لاینفک سیاست سرمایه‌داری پنداشته می‌شود و امریکا منحیث بزرگ‌ترین علم‌بردار و حامل این ایدیولوژی به خوبی آن را تمثیل می‌کند. زیرا طبق نقل قول یکی از رهبران سرمایه‌داری؛ برای پنهان نګهداشتن یک دروغ، هزار دروغ دیګر را باید بافت.
دموکراسی ـ سرمایه‌داری میدان سیاست را به سان یک حوض آب بازی می‌داند که قبل از وارد شدن به آن باید لباس ارزش‌ها، اخلاق و صدق را باید از تن بیرون کشید و به‌شکل پراگماتیک در آن به شنا پرداخت. بلی، سیاست امریکا یک سیاست ماکیاولیستی می‌باشد که فریب، وحشت، جنایت و بازی با افکارعامه در آن مهارت و دستاورد پنداشته می‌شود.
امریکا از همان اوایلی که قصد اشغال افغانستان را نمود اولین قدم‌اش با دروغ‌های بزرگ گره خورده بود. مبارزه با تروریزم و مواد مخدر، محو فساد، ملت‌سازی و غیره از دروغ‌های بزرگی بود که اشغال افغانستان را با آن توجیه کرد. در حالی‌که هم گذشت زمان و هم زبان‌های خودشان هزار چهره‌گی و نفاق این موجود استعمارگر و جنایت‌پیشه را واضح ساخت. چنانچه در این گزارش مصاحبه درج‌شده‌ی «جیمز دابنز» -نماینده‌ی ویژه اسبق امریکا در افغانستان و پاکستان- نفاق امریکا را بخوبی واضح می‌سازد: "ما کشورهای فقیر را اشغال نمی‌کنیم که آنها را ثروتمند می‏سازیم، ما به دیکتاتوری‌ها حمله نمی‌کنیم که آنجا دموکراسی را حاکم نماییم؛ بلکه ما به کشورهای پرخاش‌گر و خشن حمله می‌نمایم تا آنجا صلح برقرار کنیم و آنچه آشکار است در انجام این ماموریت در افغانستان ناکام ماندیم."
در نتیجه، مردم مسلمان افغانستان باید درک کرده باشند کشوری که بنیاد تعامل و سیاست‌های خویش را با افغانستان بر دروغ و فریب و جنایت بنا نموده، باید بر جبین او تاپه‌ی نفاق و فریب زده شود؛ نه دوست استراتیژیک. درین ۱۸ سال، وعده‏های امریکا جز دروغ وفریب چیزی درپی نداشته است. دروغِ محو فساد و مواد مخدرِ دیروز با وعده‌های دروغین صلح و خاتمه‌ی جنگِ فردا هیچ تفاوتی ندارد.
پس مردم مسلمان افغانستان علیه اندیشه دروغ‌پرور دموکراسی و حاملین اشغال‌گر آن بیاستند و از اشتراک در پروسه‌های امریکایی مانند پروسه صلح بپرهیزند تا دروغ‌های بزرگ امریکا خودش را تباه کند وهمچو اتحاد شوروی، مردم افغانستان جشن شکست امریکا را نیز شامل تقویم خویش سازند. این مأمول زمانی اتفاق می‌افتد که مردم مسلمان و مجاهد افغانستان زمام امور را از دست اشغال‌گران بدست خویش گرفته و دولتی بر اساس ارزش‌های اسلام بناء نمایند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان


   


   ارسال نظر