Pashto Farsi


دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
ولایه افغانستان
 
شماره: ح.ت.افغ ۰۳/۱۴۴۱ یکشنبه ۰۴ ربیع الثانی، ۱۴۴۱هـ ۰۱-۱۲-۲۰۱۹م

اعلامیه
حقارت و زبونی رئیس جمهور افغانستان در پایگاه بگرام
 سرنوشت یک حاکم مزدور را به نمایش گذاشت

رئیس جمهور امریکا در یک سفر کمپاینی انتخاباتی وارد افغانستان شد و به مناسبت «روز شکرگزاری» با سربازان امریکایی دیدار کرد. در این میان رئیس جمهور افغانستان خلاف تمام اصول دولت‌داری و اخلاقی برای دیدن دونالد ترامپ به پایگاه امریکایی‌ها در بگرام شتافت و اوج ذلت ‌اش را به نمایش گذاشت. رئیس جمهور افغانستان در این دیدار تمامی تلاش‌های خود را به خرچ داد تا با تملق و چاپلوسی به همتای امریکایی‌اش بقای خود را در آیندۀ قدرت افغانستان تضمین کند، که اکثریت مردم آن را حقارت تاریخی نامیده‌اند.
رئیس جمهور افغانستان در سخنرانی‌اش از فداکاری نیروهای امریکایی در افغانستان ستایش کرد و با افتخار اعلام کرد که در طول دورۀ حکومتش تلفات نیروهای امریکایی به 52 تن کاهش یافته است. رئیس جمهور افغانستان اما نگفت که برای کاهش تلفات نیروهای امریکایی، مردم افغانستان چه قیمت بزرگی پرداخته‌اند و باعث رونق تجارت تابوت سازی، قبرکنی و قبرفروشی در کشور شده است. در طول پنج سال، پنجاه هزار نیروهای امنیتی افغان چوب سوخت جنگ امریکا قرار گرفتند و صدها هزار غیرنظامی کشته و زخمی شدند.
هرچند رئیس جمهور افغانستان در طول زمام‌داری‌اش در مقایسه با بلندپایه‌ترین جنرالان و خون‌آشام‌ترین سربازان امریکایی برای منافع امریکا بیشتر خدمت کرده است، اما با آن هم سرنوشت نهایی یک حاکم مزدور، زبونی است که رئیس جمهور امریکا وی را در پایگاه بگرام به بدترین شکل آن توهین کرد.
مردم مسلمان افغانستان باید بدانند که دموکراسی رهبران بی‌غیرت را تربیه می‌کند که هیچ عزت و افتخاری در وجود آن‌ها دیده نمی‌شود، آن‌ها تنها به بقای قدرت خویش می‌اندیشند ولو این‌که به هر قیمتی باشد. احساس انسانی در وجود آن‌ها مرده است و ذرۀ شرم ندارند و غلام و سرسپردۀ باداران خویش اند، در حالی‌که باداران شان هیچ اهمیتی به آنان نمی‌دهند. درحالی‌که در تحت چتر نظام اسلام، رهبران شجاع، باعزت و غم‌خوار امت پدید می‌آید که از خون، عزت و ناموس مسلمانان دفاع می‌کنند و همچو حُکام فعلی لکه‌ی ننگ بر جبین امت نمی‌باشند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان


   


   ارسال نظر