Pashto Farsi


دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
ولایه افغانستان
 
شماره: ح.ت.افغ ۱۴/۱۴۴۰ یکشنبه ۱۷ ذوالحجه، ۱۴۴۰هـ ۱۸-۰۸-۲۰۱۹م

اعلامیه مطبوعاتی

خون مسلمانان افغانستان وسیله‌ی امتیازگیری در پروسه صلح قرار گرفته است

در نتیجه انفجار در یک مراسم عروسی در غرب کابل نزدیک به صد نفر کشته و صدها نفر دیگر زخمی شده‌اند. دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان این انفجار را با شدیدترین الفاظ ممکن تقبیح نموده و برای کشته شدگان جنت‌الفردوس، برای زخمیان شفای عاجل و کامل و برای متضررین و خانواده‌ها صبر جمیل از بارگاه الله سبحانه و تعالی استدعا می‌دارد. کسانی‌که این عمل وحشیانه را انجام داده‌اند به هیچ ارزش انسانی و اسلامی پایبند نیستند.
عامل این جنایت وحشتناک رقابت‌های استخباراتی کشورهای منطقه و جهان بر سَر پروسه صلح افغانستان است که با انجام همچو حملات ددمنشانه می‌خواهند از کیک صلح افغانستان به قیمت کشتار مردم بیگناه این سرزمین و راه اندازی انفجار و انتحار سهم بیشتری را نصیب شوند. چنان‌که از آغاز پروسه‌ی صلح قریه‌ها و شهرها، مساجد، مدارس، مکاتب، پوهنتون‌ها، بس‌ها، مراسم عروسی و سوگواری و سایر اماکن عامه به خط مقدم جنگ مبدل شده‌اند. طرف‌های ذیدخل در پروسه‌ی صلح ریختن خون مسلمانان افغانستان را برگ برنده و وسیله امتیازگیری بیشتر در این پروسه می‌پندارند.
در حالی‌که جنگ و صلح در افغانستان برای منافع امریکا و غرب است و برای تأمین منافع شان گاهی شعار صلح را سَر می‌دهند و زمانی شعله‌های جنگ را می‌افروزند.  چنان‌چه در آخرین مورد رئیس جمهور افغانستان با کمال بی‌شرمی خطاب به نیروهای امنیتی گفت:«امروز از برکت شماست که در واشنگتن و نیویارک انفجار نمی‌شود. شما مسوول امنیت جهانی هستید.» حالانکه واقعیت امر این است که خون مسلمانان افغانستان در رقابت‌های استخباراتی برای تأمین منافع و امنیت واشنگتن، نیویارک، لندن، پاریس، برلین، بیجنگ، مسکو، دهلی، تهران و اسلام آباد می‌ریزد. در این مورد بارها مقامات امریکایی گفته‌اند که اولویت آنان تضمین امنیت و ثبات در افغانستان نیست، بلکه اولویت آنان محافظت از امنیت و منافع خود امریکا و کشورهای متحد آن است.
پس زمانی این سریال وحشت و کشتار پایان می‌یابد که ریشه‌های نظامی، فکری، سیاسی، استخباراتی، اقتصادی و فرهنگی استعمار از افغانستان ریشه‌کن شود و فریب شعارهای صلح آمیز که در عقب آن جنگ و برنامه‌های بزرگ استعماری نهفته است نخوریم. دقیقا این هدف زمانی تحقق خواهد یافت که حکام خاین خلع قدرت و اشغالگران کافر با همه دار و دسته شان ازین سرزمین رانده شوند و به جای آن دولت خلافت راشده بر منهج نبوی به سرنوشت مردم خون‌دیده ما حاکم گردد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان


   


   ارسال نظر