Pashto Farsi


ترامپ بدون ابراز نظر میلیون‌ها انسان را کشته است!
07/24/2019 | احمدصدیق احمدی

خبر:
در تازه‌ترین مورد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور امریکا در کنفرانس‌خبری با نخست‌وزیر پاکستان پیرامون جنگ افغانستان گفته‌است: "من می‌توانم طی 10 روز برنده‌ی جنگ 18 ساله‌ی افغانستان شوم، زیرا من برنامه‌هایی دارم که می‌توانم افغانستان را از جغرافیای زمین نابود و 10 میلیون انسان را بکشم؛ اما نمی‌خواهم به این مسیر بروم." ترامپ همچنان چند هفته قبل پیرامون افغانستان چنین گفته‌بود: "نگرانی من از خروج نظامیان امریکایی از افغانستان این است که این کشور به «آزمایشگاه تروریستان» تبدیل نشود. وی در این گفتگو، افغانستان را «دانشگاه» "هاروارد تروریست‌ها" توصیف کرده بود.  
تبصره:
ترامپ به‌سان این گفته‌هایش "من برنامه‌هایی دارم که می‌توانم افغانستان را از جغرافیای زمین نابود و 10 میلیون انسان را بکشم؛ اما نمی‌خواهم به این مسیر بروم." دقیقاً میلیون انسان را همچون اعمال رهبرانی قبل از خود، از یمن گرفته تا عراق و سوریه و از آنجا تا لیبیا، سودان و افغانستان به قتل رسانیده است. وی در کشتار و گفتار با تجربه‌تر از سایر رهبران امریکا عمل کرده است، که چگونه ملت‌ها، فرهنگ‌ها و ارزش‌های مردمان جهان را محو و نابود کند. این در فطرت امریکا و امریکاییان است که همواره در سر زبان رئیس جمهورش ابراز می‌شود.
امریکا در جنگ جهانی اول عامل کشتارِ نزدیک به 20 میلیون انسان بود که مقدم‌تر از سایر کشورها در این کشتار نقش داشت. این کشور در جنگ با ویت‌کنگ‌های ویتنام نزدیک به 3 میلیون تن از زنان، اطفال و مردان را به قتل رسانید. از آغاز جنگ علیه مسلمانان زیر عنوان «مبارزه علیه تروریزم» تاکنون بیش از 2 میلیون مسلمان را به قتل رسانیده و میلیون‌ها تن دیگر را آواره ساخته است. آیا تاریخ وحشی‌تر از جنایاتی را که امریکا در جهان علیه ملت‌ها به ویژه مسلمانان انجام داده، شاهد بوده است؟!
ترامپ از خیالات واهی حرف می‌زند. همه می‌دانند که امریکا با تریلیون‌ها دالر هزینه‌ی نظامی و بیش از 18 سال جنگ در افغانستان قادر نشده است تا راه‌حلی برای بیرون رفت از این منجلاب دریابد. این قدرت‌بزرگ پایش در جنگ افغانستان چنان گیر کرده که اگر طالبان در جنگ جاری، فریب دیپلوماسی فریبنده‌ی خلیل‌زاد را نخورند و برعکس اندکی صبر و مقاوت از خود نشان دهند، آخرین قدرت جهانی را رو‌سیاه نموده و دفن در قبرستان امپراتورها خواهند کرد.
در این میان رهبران جهادی و سیاسی اگر سخن از کلام «الله» را از یاد برده اند که «کافران هرگز دوست مسلمانان نخواهند شد»، اما به این واقعیت باید پی برده باشند که جنگ امریکا در واقع علیه تروریزم نه بلکه علیه اسلام و مسلمانان است، و این سروده‌های واهی «آزادی، دموکراسی، حقوق‌بشر و همکاری» همه افسانه‌های فریبنده‌ی اند که ما در این 18 سالِ که گذشته شاهد آن بودیم که امریکا در منزوی‌سازی رهبران جهادی، ترور و بدنام‌سازی آن‌ها عملاً دست داشته، و تاکنون از این سیاست خود دست‌بردار نشده است.
با این همه منتظر چه گفته‌ها و عملکردهایی ننگین‌تر از این هستیم که امریکاییان هم می‌کشند و هم طعنِ نفرت و انزجار خود را از مردم مسلمان افغانستان اعلام می‌دارند، و اما رهبران بی‌ننگن، از دوستی و همکاری سخن می‌گویند. کدام دوستی و کدام همکاری؟! مردمان با عزت و سربلند هرگز چنین نکرده و حتا تاریخ تاکنون شاهد چنین بی‌ننگی رهبران علیه مردم، عزت و شرافت خود نبوده است.


   


   ارسال نظر