Pashto Farsi


دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
ولایه افغانستان
 
5 می 2019م 29 شعبان 1440هـ.ق شمارۀ صدور: 031/1440AH

اعلامیه مطبوعاتی
اعلان نتیجۀ رؤیت هلال ماه مبارک رمضان سال 1440هجری
(ترجمه)
﴿شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَىٰ وَالْفُرْقَانِۚ فَمَن شَهِدَ مِنكُمُ الشَّهْرَ فَلْيَصُمْهُۖ وَمَن كَانَ مَرِيضًا أَوْ عَلَىٰ سَفَرٍ فَعِدَّةٌ مِّنْ أَيَّامٍ أُخَرَۗ يُرِيدُ اللَّهُ بِكُمُ الْيُسْرَ وَلَا يُرِيدُ بِكُمُ الْعُسْرَ وَلِتُكْمِلُوا الْعِدَّةَ وَلِتُكَبِّرُوا اللَّهَ عَلَىٰ مَا هَدَاكُمْ وَلَعَلَّكُمْ تَشْكُرُونَ﴾
[بقره: ١٨٥]
ترجمه: (روزه، در چند روز معدودِ) ماهِ رمضان است؛ ماهی‌که قرآن، برای راهنمایی مردم و نشانه‌های هدایت و فرق میان حق و باطل، در آن نازل شده است. پس آن کس از شما که در ماه رمضان در حضر باشد، روزه بدارد و آن کس که بیمار یا در سفر است، روزهای دیگری را به جای آن، روزه بگیرد! الله راحتی شما را می‌خواهد، نه زحمت شما را! هدف این است که این روزها را تکمیل کنید و الله را بر این‌که شما را هدایت کرده، بزرگ بشمارید؛ باشد که شکرگزاری کنید!

ثنا و ستایش پروردگاری را سزاست که رب عالمیان است و درود و رحمت بی‌پایان الله سبحانه‌وتعالی بر پیامبر بزرگوار اسلام، حضرت محمد مصطفی ﷺ، بر آل او، یاران با وفایش، انصار و بر آنانی‌که راه ایشان را پیموده و عقیدۀ اسلامی را اساس افکار و احکام و قوانین شریعت اسلامی را مقیاس اعمال خویش قرار داده‌اند.
بخاری در صحیح خود از محمد بن زیاد آورده است که گفت: «از ابوهریره رضی الله عنه شنیدم که می‌گفت: رسول الله ﷺ فرمودند:

«صوموا لِرُؤيتِهِ وأَفْطِرُوا لرؤيتِهِ فإنْ غُـبِّيَ عليكم فأَكْمِلُوا عِدَّةَ شعبانَ ثلاثين»
ترجمه: بارؤیت ماه(نو رمضان) روزه بگیرید و با رویت ماه(نو شوال) افطار نمایید و اگر آسمان تیره است؛ پس سی روز شعبان را تکمیل کنید.

پس از استهلال رؤیت ماه نو مبارک رمضان، پس از غروب یک‌شنبه و شب دوشنبه، رؤیت ماه نو بر اساس معیارات شرعی تأیید شده و فردا دوشنبه برابر با اول روز ماه مبارک رمضان است...
ماه پرفیض رمضان در حالی می‌آید که ما شاهد شدت اختلاف در میان امت و گروه‌های حاکم، که در مزدوری و غلامی به باداران‌شان، غرب استعمارگر کافر به سر می‌برند، هستیم. این حاکمان در الجزایر و سودان پیوسته تلاش می‌کنند تا از یک‌سو امت اسلامی را وابسته به غرب نگهدارند و از سوی دیگر از بازگشت امت اسلامی به عنوان یک امت، تحت سایۀ شریعت پروردگارشان جلوگیری ‌نمایند؛ پروردگاری‌که به وحدت در میان امت و به چنگ زدن به کلمۀ توحید و رد بیانات سایکس-پیکو که باعث شعله‌ورساختن آتش نفاق و جدایی آن‌ها گردیده است، فرمان داده است... هرچند آنانی‌که در پیروی از نظامیان و سیاسیون غرب کافر به سر می‌برند، در نهایت تلاش کرده‌اند تا موج بهار عربی را در مصر و تونس و دیگر سرزمین‌ها از میان بردارند. با توجه به این امر، ما در حزب‌التحریر از تمام امت اسلامی می‌خواهیم تا در برابر این طاغوت بزرگ(غرب کافر) برخواسته و رضایت پروردگارشان را حاصل کنند، به پلیدی آن پایان دهند؛ طاغوت بزرگی‌که در برابر این امت قرار گرفته و در برابر نقشه‌های خبیث آن قیام نمایند؛ قیامی‌که به پلیدی‌های این طاغوت پایان داده و عزت و آسایش را در سرتاسر سرزمین‌های اسلامی فراهم می‌کند.
ما قبلاً هم به طور مکرر گفته بودیم: با "سقوط رژیم‌های حاکم" پیروزی اصلی زمانی میسر است که بدیل آن نظام اسلام باشد تا باعث رضایت الله سبحانه‌وتعالی گردد، در غیر آن با نیمی از انقلاب و قیامی‌که ما داریم، درست به همان نقطه‌ای آغازین می‌رسیم. لذا با وصله کردن رژیم قبلی و تجدید گروه حاکم با چهره‌های جدید، چیزی تغییر نخواهد کرد و پیوسته به شکل اولی‌اش باقی خواهد ماند.
بناءً ما در حزب التحریر بالای تمام امت مسلمه صدامی‌زنیم تا چنان موقف بزرگی را اتخاذ کنند که الله سبحانه وتعالی از آن راضی باشد و با آن خود را از گناه کبیره و این ذلت بزرگ پاک و آزاد نموده و تصمیمی را بگیرند که نفرت و زشتی را از شانه‌های‌شان پاک نموده و عزت‌شان را دوباره در سرزمین الله سبحانه وتعالی بازگردانند.
ما از مسلمانان می‌خواهیم که دست‌های‌شان را در دست‌های ما در حزب التحریر، حامل دعوت فکری و سیاسی بگذارند. این حزب پلان‌های غرب مکار را افشاء نموده و به‌شما راه مستقیم اسلام را نشان می‌دهد. شاید الله سبحانه وتعالی با دست‌های ما و شما فرمان نصرت و پیروزی را عطاء فرماید(احیای خلافت راشده برمنهج نبوت). شاید الله سبحانه وتعالی نصرت را با دستان امیر حزب التحریر، عالم برجسته شیخ عطاء ابن خلیل ابوالرشته بدهد که با وی بیعت نمایید تا خلیفۀ شما باشد و بر اساس کتاب‌الله و سنت رسول الله ﷺ بالای شما حکم نماید و شما در دولت خلافتی زندگی کنید که شریعت الله سبحانه وتعالی را تطبیق نموده و ندای اسلام و چراغ هدایت را به‌تمام انسانیت برساند.
ای افسران ارتش‌های اسلامی! بدانید که الله سبحانه‌وتعالی دینش را پیروز خواهد ساخت؛ اگر به دستان شما پیروز نکرد، به دستان مردان مخلص دیگر دینش را پیروز خواهد ساخت؛ لذا این افتخار بزرگ را از دست ندهید، در کنار امت برای حصول رضای الله سبحانه‌وتعالی و رستگاری دنیا و آخرت تلاش نمایید.
هم‌چنان بسیار خوشحال هستم که دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر و تمام دست‌اندرکاران آن فرارسیدن حلول پر میمنت ماه مبارک رمضان را به حضور عالم جلیل‌القدر، شیخ عطا بن خلیل ابوالرشته و تمام مسلمانان جهان تبریک و تهنیت عرض نموده و از الله سبحانه‌وتعالی استدعا می‌نماییم که ما را در این ماه مغفرت از آتش جهنم نجات داده و به شب قدر برساند و از اجر و پاداش آن محروم نسازد...
ای پروردگار آسمان‌ها و زمین! از تو می‌خواهیم تا ما را هرچه زودتر به بیعت وفاداری با خلیفۀ مسلمین در خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت مورد منت خود قرار ده...الهم آمین، آمین، آمین!
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته! شب دوشنبه، اول ماه مبارک رمضان، سال 1440هـ.ق

انجنیر صلاح‌الدین عضاضه
رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر


   


   ارسال نظر