Pashto Farsi


دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
ولایه افغانستان
 
شماره: ح.ت.افغ ۰۷/۱۴۴۰ دوشنبه ۱۱ رجب، ۱۴۴۰هـ ۱۸-۰۳-۲۰۱۹م

اعلامیه مطبوعاتی
تنها خلافت می‌تواند جنایات جنگی غرب در افغانستان را برملا ساخته و به آن پاسخ دندان شکن دهد

وزیر خارجه امریکا گفته است که کشورش به بازرسان محکمه جزایی بین‌المللی که برای تحقیق در باره اتهامات جنایات جنگی علیه نیروهای این کشور در افغانستان به امریکا سفر کنند، ویزه نمی‌دهد. وی افزوده است اگر این محکمه رفتار خود را تغییر ندهد، تحریم‌های اقتصادی را نیز علیه آن وضع می‌کنیم.
امریکا در حالی از تحقیقات محکمه جزایی بین‌المللی هراس دارد که این کشور جنایات وحشیانه‌یی را تحت نام «مبارزه علیه تروریزم» در افغانستان مرتکب شده‌است. امریکا در طول هژده سال گذشته، نیم میلیون افغان را کشته و زخمی ساخته است. چنان‌چه زندان‌های مخفی را ایجاد کرده که در آن بدترین نوع رفتار را با زندانیان انجام داده و به حریم خصوصی و مقدسات دینی مسلمانان افغانستان نیز تجاوز نموده‌است. جنایاتی را که امریکا در افغانستان مرتکب شده چنان وحشتناک است که حتی روی جرایم جنگی اتحاد جماهیر شوروی را نیز سفید کرده است. این‌جا نمایان می‌گردد کهامریکا نمی‌خواهد حقیقت جنگ این کشور در افغانستان و ظلم، جنایات و جرایمی را که مرتکب شده، آشکار شود.
از سوی دیگر، امریکا شعار دموکراسی و حقوق بشر را سَر می‌دهد، ولی هنگامی‌که منافع این کشور در خطر باشد اجازه نمی‌دهد تا حتی تحقیقی در این زمینه صورت گیرد. این حالت نشان می‌دهد این شعارها ابزاری است که تنها سلطه و منافع غرب را تضمین می‌کند.
ناگفته نباید گذاشت که محکمه جزایی بین‌المللی نیز ضعیف‌تر از آن است که در باره جرایم جنگی امریکا تحقیق نموده و عامل اصلی جنایات را محکوم کند؛ زیرا این سازمان خود مانند سایر سازمان‌های بین‌المللی در خدمت آجندای سیاسی قدرت‌های مجرم غربی قرار دارد و گاهی اوقات نیز منحیث ابزار فشار بالای یکدیگر آن را به کار می‌گیرند که در مقطع فعلی منحیث ابزار فشار اروپایی‌ها علیه امریکایی‌ها قرار گرفته است.
در واقع این تنها دولت خلافت است که می‌تواند جنایات جنگی غرب را در سرزمین‌های اسلامی برملا ساخته و به آن پاسخ دندان شکن بدهد، و از سرزمین، خون، عزت و مقدسات مسلمانان پاس‌داری کند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان


   


   ارسال نظر