Pashto Farsi


  دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
نمبر صدور: ۲۳/۱۴۴۰ ۱۲ جمادی الاول ۱۴۴۰هـ. ق ۱۸ جنوری ۲۰۱۹م

 

 

اعلامیه مطبوعاتی
امریکای نفاق‌افگن پشت دروازه‌های سرزمین ما قرار گرفته و‌ با تسهیل مذاکرات افغانستان، برایش اجازه‌ی دوباره داخل‌آمدن را ندهید
(ترجمه)

بعد از تحسین پاکستان توسط زلمی خلیل‌زاد، فرستاده‌ی ترامپ به‌خاطر تسهیل گفتگوها بین امریکا و طالبان توسط این کشور، جنرال قمر جاوید باجوا در 17 جنوری 2019م با افتخار "از تلاش‌ بی‌وقفه برای آوردن صلح و ثبات در منطقه" برایش اطمینان داد. موقف امریکای متکبر از درخواست،‌ تحقیر و سرزنش، به تحسین، لبخند و فشردن دست پایین آمده؛ چون این کشور به یک عقب‌نشینی کاملاً تحقیرآمیز از سوی افغانستان مواجه شده است. حضور امریکای نفاق‌افگن در منطقه‌‌ از اثر عزم و مقاومت افغان‌ها در برابرش؛ علی‌الرغم امکانات کم‌شان، در پشت دروازه‌های منطقه‌ی ما پایان یافته است. یقیناً در کمک نمودن به امریکا با تسهیل مذاکرات افغانستان، برای برگشت دوباره‌اش به این کشور، هیچ افتخاری وجود ندارد. تسهیل حضور دایمی نیروهای نظامی و خصوصی امریکا در دروازه‌های ما، از فورمول صلح و ثبات برای منطقه بدور است.
حضور امریکا‌ به‌مثابه‌ی سرِ مار و تروریزم در منطقه بوده و همیشه همین‌گونه خواهد بود. این حضور منطقه‌ای امریکاست که اجازه‌ی تأسیس شبکه‌ی "ریموند دیویس" را داد که تعداد زیادی مسلمان‌ها توسط آن بمباردمان و کشته شدند؛ چنان‌که امریکا توانست این ادعای غلط‌اش را-که جنگ ما جنگ با تروریزم است- به قیمت خون ما به پیش ببرد. این حضور منطقه‌ایِ امریکاست که تأسیس شبکه‌ی "کلبوشان یادیو" را در افغانستان تضمین می‌کند، چنان‌چه هند توانست من‌حیث شیطان رأس آن ظهور کند. این ادامه‌ی حضور امریکا در منطقه خواهد بود که به امریکا اجازه می‌دهد تا مستقیماً از بلندرفتن هند به عنوان هژمون ناشایست منطقه‌ای حمایت کند.
ای مسلمانان پاکستان! اکنون وقت آن رسیده تا امریکای شکست‌خورده و بی‌ثبات را کاملاً بیرون از دروازه‌های خود بیندازیم؛ اما رهبری نظامی و سیاسی فعلی پاکستان می‌کوشند تا عقب‌نشینیِ حتمی امریکا را به حضور دایمیِ آن تبدیل کند. افسانه‌ی شکست‌ناپذیریی امریکا توسط مردانی‌که برای مقام اسلام در کوه‌ها و دشت‌ها با متجاوزین می‌جنگند و فقط به الله سبحانه‌و‌تعالی توسل می‌جویند، ازبین رفته است. آفتاب امریکا غروب‌ کرده و وجودش در منظر عام جهانی مجروح شده است؛ تعفن زخم آن قطعاً شمار زیادی را در خود گرفتار خواهد کرد؛ پس به‌جای این‌که اجازه دهیم زخم‌های آن خوب شود و دوباره سر پا بایستد، بر ماست تا برای خروج هرچه سریع‌تر آن تلاش کنیم.
بگذارید تا به تسهیلات برای مذاکرات صلح افغانستان پایان دهیم؛ با این کار امریکا خواهد مرد و در قبرستان امپراتوری‌ها دفن خواهد شد. اجازه بدهید تا از اطلاعاتی جلوگیری کنیم که با امریکا شریک ساخته می‌شود، چنان‌که امریکا در زمان مواجهه با مقاومت رو‌به‌رشد و بی‌محابای افغان‌ها کور می‌شود. بگذارید تا اجازه ندهیم که مناطق و فضاها برای تهیۀ تجهیزات نظامی برای امریکا واگذار شود؛ زیرا اگر چنین کنیم‌، امریکا به نقطه‌ی خواهد رسید که نیروهایش برای عقب‌نشینی فریاد می‌کشند. در نهایت بگذارید تا خواهان این نکته باشیم که تمام موضوعات بالا را ممکن می‌سازد(نصرت توسط نیروهای مسلح مان برای تأسیس دوباره‌ی خلافت بر منهج نبوت). الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَلَا تَكُونُوا كَالَّتِي نَقَضَتْ غَزْلَهَا مِنْ بَعْدِ قُوَّةٍ أَنْكَاثًا﴾
 [نحل: 92]
ترجمه: و همانند زنی‌که رشته‌ای را محکم تافته بود، از هم گشود و قطعه قطعه کرد، مباشید!
دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان


   


   ارسال نظر