Pashto Farsi


حمکرانان پاکستان نقش‌شان را به طور تسهیل کننده‌گان یا "قسم‌خوران" کرایی در مذاکرات صلح افغانستان اداء کردند تا بادار شکست‌ خوردۀ‌شان را نجات بدهند
01/08/2019 | حزب التحریر ولایه پاکستان

(ترجمه)

بعد از این‌که مذاکرات امریکا با بعضی عناصر طالبان افغان در امارات متحدۀ عرب به دومین روز‌ش کشیده شد، در این میان حکمرانان پاکستان نتوانستند افتخار تسهیل‌ کننده‌گان یا گره‌گشایان مذاکرات را به خود کسب کنند، که آنان جهت این کار تنها یک نامه از جانب ترامپ دریافت کرده بودند. به تاریخ ۱۸ دسمبر ۲۰۱۸م، عمران خان در یک تویتی در صفحۀ تویتر‌ رسمی‌اش تصریح نموده که حکومت پاکستان جهت "تقویت روند صلح" از هر راهکاری استفاده خواهد کرد؛ تا جایی‌که این امر به جنرال باجواه تعلق می‌گیرد. او در تعریف و ستایش زلمی خلیلزاد نمایندۀ خاص امریکا برای صلح افغانستان غلو کرد؛ زیرا خلیلزاد به تاریخ ۱۹ دسمبر ۲۰۱۸م با وی دیدار نمود و گفت: «تلاش‌های پاکستان در راستای روند صلح افغانستان ستودنی است.» لیکن از سوی رژیم باجواه-عمران این چنین نمایش اظهار خوشی و شاه‌باشی برای نقش خودشان در مذاکرات کاملاً نامنظم و بی‌جا بود. یقیناً تسهیل‌کاری و گره‌گشایی آنان در مذاکرات منبع صلح دائمی و حیثیت افتخار ورزیدن را ندارد؛ بلکه ذلت و تداوم ناامنی به شمار می‌رود.   
امریکا پس از  اشتباهات‌اش در افغانستان و عراق از لحاظ اقتصادی و نظامی ضربۀ شدید دیده است. بناءً امریکا برای این‌که حضور دایمی نظامی‌ و نظامیان خصوصی‌اش را در افغانستان محکم و حفظ بکند، نیازمند به امضای یک سلسله معاهدات سیاسی است. غرب به مقاومت افغان‌ها بی‌حد مصمم است؛ ‏زیرا امریکا را با ضعیف‌ترین سلاح‌اش به زانو در آورد است. به همین ملحوظ، امریکا نیازمند مذاکرات بوده تا حضور خود را در سرزمین بی‌اندازه غنی با منابع طبیعی، که آن را پنتاگون تشبیه به "لیتیم عربستان سعودی" کرده، حفظ و قایم بسازد؛ ‏از سوی دیگر، با عساکر‌ش که از ترس جنگ دست به خودکشی می‌زنند. امریکا بخاطر برنده شدن در میز مذاکره ناامید است، زیرا عساکر بی‌غیرت و ترسو‌اش در این هفده سال در میدان جنگ چیزی جز مرگ بهره‌ی حاصل نکردند. 
اکنون امریکا بیچاره و درمانده شده که نفوذ شکست‌ناپذیر و قهر شدید خود را در جهان از دست ندهد، بناءً به گره‌گشایان و تسهیل‌ کننده‌گان پاکستان وابسته است تا حضور دایمی خود را در افغانستان مستقر کند؛ بدین سان، تا بتواند با رشد رابطۀ نزدیک هند-امریکا سرپرستی مقابله با یگانه قدرت هسته‌ای مسلمانان در جهان و چین را به عهده بگیرد.  
اولاً برای مسلمانان در چنین شرایط مطلوب، بجای به درازا کشیدن ریسمان مذاکرات تا اشغال امریکا را از غرق شدن نجات دهند، بالای قیادت سیاسی و نظامی پاکستان واجب است تا امریکا را بگذارند که در مرگ خبیثانه‌‌اش در سرزمین "قبرستان امپراتوری‌ها" هلاک شوند. دوماً، به عوض تشدید تبادلۀ اطلاعات استخباراتی با امریکا، بر حکام پاکستان واجب است تا امریکایی‌ها را از اطلاعات استخباراتی بی‌خبر و کور بگذارند. بدین لحاظ آنان نمی‌توانند آن عده فرماند‌هان مخلص طالب را که واقعاً از راه "جهاد فی سبیل الله" برای این جنگ صلیبی کفار برخاسته اند، شناسایی، ترور و هدف قرار بدهند؛ نه آن عده طالبانی‌که با اشتراک در مذاکرات بخاطر حفظ آخرین نفس‌های دشمن، آبروی خود را می‌ریزانند. ‏سوماً، به عوض تأمین خطوط تدارکاتی مهم زمینی و هوایی ناتو، بر حکام پاکستان واجب است تا نیروهای‌ امریکایی را بگذارند در قحطی هلاک شوند؛ یقیناً آنان راه عساکر بی‌شرف اتحاد جماهیر شوروی و امپراتوری انگلیس را با خروج کامل‌شان تعقیب خواهند کرد و درس و عبرتی خواهند گرفت که دیگر جرئت بازگشت را نخواهند داشت. 
ای مسلمانان پاکستان! آتش توطئۀ امریکا علیه ما به بلند‌ترین ارتقای آن رسیده و هنوزهم برای ما دیری نشده که این آتش را خاموش کنیم؛ حتی اگر همین اکنون اقدام کنیم. ‏با توجه به حکومت باجواه-عمران، به عوض هم‌دست شدن با ما(مسلمانان)، با آن کسانی همکاری می‌کند که در سدد آسیب رساند به ما و دین اسلام هستند. ‏این خصلت از پست‌فطرت بودن حکومت است؛ زیرا زمانی‌که مراقبت امور ما به رژیم می‌رسد، بی‌کفایتی و غفلت خود را نشان می‌دهد، مگر هرگاه مسئلۀ کمک به بادار شغال‌صفت واشنگتن‌اش می‌رسد، تمام زنده‌گی خود را فدای کفار بی‌ارزش و ناپاک می‌کند. این حکومت بسان خائنی‌ست که در راه ظلم و استبداد حکام سابقۀ امریکا قدم می‌نهانند و قسمی ضروریات امریکای کافر را مرفوع می‌سازند گویا ضروریات ما امت مسلمه باشد. بناءً هرگاه امریکا نیازمند جنگ باشد، این حکام خائن جنگ کفار را منحیث جنگ خود ما به تصویر می‌کشند و در آن خود را دخیل می‌سازند. 
لیکن اکنون امریکا نیاز به یک معاملۀ سیاسی دارد که حضور خود را محکم بسازد. فلهذا حکام خائن پاکستان جنگ را در کشور ما طرح‌زیری کرده و قید در زنجیر امریکایی‌ها را برای ما صلح به تصویر می‌کشانند. این حکام خائن مثل منافقین با ما بازی می‌کنند و استخبارات و نیرو‌های امنیتی ما را به خدمت کفار قرار می‌دهند؛ مگر آن روز دور نیست که حکام درک کنند که تا این مدت به خود ستم کرده اند. الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿يُخَادِعُونَ اللَّهَ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَمَا يَخْدَعُونَ إِلَّا أَنفُسَهُمْ وَمَا يَشْعُرُونَ﴾
[بقره: ۹]
‏ترجمه: ‏‏(اينان به نظرشان) الله(سبحانه‌و‌تعالی) و كسانی را گول می‌زنند كه ايمان آورده اند، در صورتی‌كهجز

خود را نمی‌فريبند؛ ولی نمی‌فهمند.‏
 این حکام پست به مثل مزدوران حقله به گوش عمل می‌کنند؛ هرگاه امریکا نیازمند آنان باشد که خدمتی انجام بدهند، آنان به مثل قسم‌خوران، تسهیل‌ کننده‌گان نقش بازی نموده و هرگاه امریکا قاصدی ضرورت داشته باشد، آنان آمادۀ دستور بادار خود هستند و در هر حالت به کردار و خدمت‌گذارای به امریکا افتخار می‌کنند. این حکام با تسلیم شدن به کفار ‏خود را خوار و ذلیل می‌کنند؛ زیرا آنان در جستجوی قدرت از طریق دوستی با دشمنان الله سبحانه‌و‌تعالی هستند؛ نه از طریق پیروی نظام الله سبحانه‌و‌تعالی و دین حق او تعالی. الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿الَّذِينَ يَتَّخِذُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَيَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا﴾
[نساء: ۱۳۹]
ترجمه: ‏‏اين منافقان كسانی هستند كه كافران را به جای مؤمنان به سرپرستی و دوستی می‌گيرند. آيا عزت را در پيش كافران می‌جويند؟(چنين چيزی محال است) چرا كه عزت و شوكت جملگی از آن الله(سبحانه‌وتعالی)

 است(و هر كه از الله(سبحانه‌وتعالی) عزت جويد، عزيز شود و هر كه از غير او عزت طلبد، ذليل گردد).
فلهذا، از حکامی‌که بالای ما ظلم و ستم را روا می‌دارند، روی گردان شوید و صدای تان را با داعیان خلافت در قالب مخالفت با دوستی امریکا و توطئۀ جدید مذاکرات‌اش بلند کنید. 
ای مسلمانان نیروهای مسلحه و استخبارات پاکستان!  توطئۀ امریکا علیه ما در شدیدترین حد آن رسیده و بر شما هنوزهم دیری نشده که آن را واژگون کنید و رابطۀ نزدیک هند-امریکا را به انزوا بکشانید. بدانید که استخبارات شما به مجاهدین افغان بصیرت و اطلاعات جنگی را دادند که آنان را قادر ساختند با نیروی ضعیت‌شان به اشغال اتحاد جماهیر شوروی خاتمه داده و این امر باعث پارچه پارچه شدن اتحاد جماهیر شوروی نیز گردید. امروزه نیز با یاری الله سبحانه‌و‌تعالی، که الله سبحانه‌و‌تعالی بر اطاعت کننده‌گان خیر کثیر نصیب می‌گرداند، شما می‌توانید با یک تکان دیوار ظلم و ستم و حاکمیت امریکا را فرو ریزید. بر شما لازم و واجب است تا علناً و فعالانه به تمام عناصر طالبان افغان بگویید که هرگونه مذاکرات را مسترد نموده و راه جهاد را پیش گیرند که در این خیر دنیا و آخرت است. رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید

:
«مَا تَرَكَ قَوْمٌ الْجِهَادَ إلاّ ذُلّوا»
(رواه احمد)
ترجمه: هیچ قوی جهاد را رها نکردند؛ مگر این‌که خوار و ذلیل شدند!

 ‏ای حکام! بر شما واجب است که تمام خطوط تدارکاتی ناتو را قطع نموده و دروازۀ‌ نهاد‌های جاسوسی امریکا را که به حیث سفارت‌خانه و قونسول‌ مبدل شده ببندید و تمام استخبارات و نظامیان خصوصی امریکا را از خاک ما اخراج کنید. 
ای افواج امت مسلمه! شما شیران دلیر امت هستید که می‌توانید بر دشنمان ما حمله‌ور شده و آنان را خوف‌زده اخراج کنید. ‏دشمنان‌تان از شما در هراس اند، از ترس در چهاراطراف تان آهسته آهسته با اختیاط قدم گذاشته و جال فرینده‌ای عنکبوتی را می‌بافند تا از غلطی قهر و غضب شما را بر نینگیزانند. خود را و مردم تان را از این نظامیان غدار و بی‌شعور و قیادت سیاسی کفار نجات دهید؛ زیرا آنان با مردمی دشمنی می‌کنند که شما برای محافظت آنان بر الله سبحانه‌وتعالی قسم یاد کرده اید. در پیش‌گاهی الله سبحانه‌و‌تعالی، رسول پاک‌اش و این امت اسلامی با دادن نصرت برای تأسیس مجدد خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت خود را عزیز نموده و رضایت خالق را کسب کنید؛ بعداً شما قیادتی را حاصل خواهید کرد که سزاوار آن بودید. با قایم ساختن این دولت مقتدر اسلامی با شهادت جنت را و با پیروزی قیادت زمین را حاصل می‌نماید. الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿فَلاَ تَهِنُوا وَتَدْعُوا إِلَى السَّلْمِ وَأَنْتُمْ الأَعْلَوْنَ وَاللَّهُ مَعَكُمْ وَلَنْ يَتِرَكُمْ أَعْمَالَكُمْ﴾
[محمد: ۳۵]
‏ترجمه: ‏‏سست مشويد و(كافران را) به صلح مخوانيد، چرا كه شما برتريد و الله(سبحانه‌و‌تعالی) با شما است و هرگز از( اجر و ثواب) اعمال‌تان نمی‌كاهد.
حزب التحریر ولایه پاکستان
۱۲ ربیع الثانی ۱۴۴۰هـ.ق
۱۹ دسمبر ۲۰۱۸م


   


   ارسال نظر