صالح: اعضای حزب‌التحریر که علیه نظام افغانستان تبلیغ می‌کنند، به پنجه قانون سپرده شوند
04/27/2021 |

Print Print


در دومین جلسه میثاق امنیتی میان مقامات ولایت ها و معاونت ریاست جمهوری، صالح گفته است که حزب التحریر، حزب نه، بلکه مکتب ابتدایی تروریسم است و مقامات در کاپیسا باید افراد این حزب که نظام را نامشروع می دانند، به چنگ قانون بسپارند.
خبرگزاری صدای افغان(آوا): در دومین جلسه میثاق امنیتی میان مقامات هشت ولایت که به رهبری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، عبداللطیف مراد والی کاپیسا گفته که فعالیت های فرهنگی و تبلیغاتی #حزب_التحریر علیه نظام صورت می گیرد و حتی نظام کنونی را کفری می‌دانند.
در این جلسه #امرالله_صالح معاون رئیس جمهور به مقامات آن ولایت هدایت داده تا آن عده از اعضای این حزب که علیه دولت افغانستان تبلیغ می کنند بازداشت شوند.
صالح گفته که حزب التحریر، حزب نه بلکه مکتب ابتدایی تروریسم است. ریاست امنیت ملی این ولایت مکلف است تا تمام افراد حزب التحریر که علیه نظام اسلامی افغانستان در ولایت کاپیسا صدا بلند می‌کنند و این نظام را نامشروع می دانند را شناسایی و هرچه عاجل به چنگ قانون بسپارند.
این در حالیست که پیش از این نیز برخی از اعضای این حزب در ولایت های دیگر، علیه نظام تبلیغاتی را به راه انداخته بودند.
قابل ذکر است که عبدالله عبدالله سال 1394 گفته بود که حزب‌التحریر در این کشور به عنوان شاخه غیرنظامی گروه‌های تروریستی به صورت گسترده فعالیت می‌کند.
حزب‎التحریر سازمانی است که تشکیل خلافت در سراسر جهان اسلام را هدف خود و هر یک از کشورهای اسلامی را ولایتی از این خلافت با مرکزیت سرزمین‌های عربی می‌داند.
شاخه افغانستان حزب‌التحریر دو سال پس از فروپاشی رژیم طالبان، فعالیت‌های خود را به صورت غیرقانونی در سال ۲۰۰۳ آغاز کرد و عمدتاً در میان دانشگاهیان و فرهنگیان به تبلیغ و عضوگیری پرداخت.


   


   ارسال نظر